Dom to miejsce, które ma być naszym bezpiecznym azylem. To właśnie w nim staramy się odpocząć po ciężkim dniu i uciec od codziennego stresu. Dlatego warto zadbać o to, aby nasze wnętrze było przytulne i uspokajające. Mamy dla Was kilka pomysłów do wykorzystania w aranżacji wnętrz, które pomogą zmniejszyć stres.

7 pomysłów w aranżacji wnętrz, które pomogą zmniejszyć stres!

Wprowadź nowy kolor

Często zapominamy, jak więlką moc mają kolory, a to poważny błąd! Tak naprawdę wystarczy niewielka zmiana kolorystyczna, aby zmniejszyć stres. Nie musisz przemalowywać ścian, możesz jedynie dodać drobne przedmioty w soczystym lub uspokajającym odcieniu, a osiągniesz zamierzamy efekt. Świetnie sprawdzi się, np. błękitna poduszka, przytulanka, czy chociażby zasłony.

Dodaj naturalne akcenty

Nic tak pozytywnie nie wpływa na nastrój oraz wygląd naszych wnętrz jak świeże kwiaty. Dlatego warto je umieścić w różnych pomieszczeniach w swoim domu. Dzięki temu poprawi się Twój nastrój. Nie zapominaj też, że nie tylko wygląd, ale również zapach świeżych kwiatów ma działanie terapeutyczne.

Pomyśl o wykorzystaniu zdjęć

Oglądanie zdjęć również pomaga zmiejszyć stres. Warto o tym pamiętać i wykorzystać fotografie przy aranżacji zdjęć. Co się na nich znajdzie, to już zależy od Ciebie. Mogą to być fotografie bliskich osób lub widoki z różnych wyjazdów. Po prostu wybierz te, które na pewno poprawią Ci humor. Następnie utwórz z nich kolaż lub wsadź w ramki i poustawiaj w różnych miejscach. Zobaczysz, jak niewiele trzeba zmieniać w domu, aby poczuć się jeszcze lepiej.

Pozbądź się bałaganu

Dla wielu osób już samo sprzątanie może być odstresowujące. Jeżeli jednak nie należysz do tej grupy, pomyśl, jak świetnie na Ciebie wpłynie uporządkowanie zagraconej przestrzeni. Dlatego, gdy tylko znajdziesz wolną chwilę zabierz się za sprzątanie. Poukładanie wszystkich rzeczy i znalezienie im odpowiedniego miejsca uspokoi Twoje myśli i poprawi humor.

Stwórz sobie małe centrum dowodzenia

Może to brzmi trochę śmiesznie, ale tak naprawdę to świetny pomysł. Każdy z nas powinien mieć w swoim domu małą przestrzeń stworzoną tylko dla siebie, w której będzie mógł przygotować się do nadchodzącego dnia. Nie martw się tak naprawdę niewiele Ci potrzeba – wystarczy biurko lub nawet niewielka półka, gdzie umieścisz wszystkie potrzebne Ci rzeczy na kolejny dzień. Takie miejsce zapewni Ci spokój, a dzięki temu zmniejszy stres.

Wypróbuj aromaterapię

Jeżeli wszystkie sposoby zawodzą, to może pora zastosować aromaterapię, aby zmniejszyć stres. Tak naprawdę możesz to zrobić w swoim pokoju! Kup tylko świeczki zapachowe lub dyfuzor aromaterapeutyczny oraz olejki. Wypełnienie domu kojącymi zapachami pomoże Ci się wyciszyć po ciężkim dniu.