Współczesne salony optyczne kompleksowo dbają o potrzeby klientów. To już nie tylko miejsce, w którym wybierzecie okulary. Najnowsze wyposażenie gabinetów sprawia, że zostaną one dobrane zgodnie ze światowymi standardami. Umożliwia to badanie wzorku w czasie wizyty, a co warto wiedzieć na ten temat?

Badanie wzroku

Badanie wzroku w salonie optycznym – czy warto?

Wiele osób nadal dziwi fakt, że w salonie optycznym można przeprowadzić badanie wzroku. Taką procedurę nadal utożsamiamy z okulistą. Nie należy jednak zapominać, że współczesne salony optyczne kompleksowo dbają o potrzeby klientów. Dawno przestały być tylko miejscem zakupu okularów. Najnowsze wyposażenie gabinetów sprawia, że zostaną one dobrane na miarę potrzeb klientów.

Jednym z takich miejsc jest niedawno otwarty salon Sirene na Brackiej 18 w Warszawie. Jego założyciele uważają, że okulary mogą również wyrażać charakter właściciela, a także odmieniać jego wizerunek. Marka oferuje więc niezwykle oryginalne oprawki, które można zakupić wraz ze szkłami. Jednak niezbędne jest badanie wzroku, aby okulary były dobrane prawidłowo. Dlatego w Sirene można je wykonać do 28.02 za darmo – umów się na badanie.

Badanie wzroku

Jak przebiega badanie wzroku?

Badanie wzroku to niezwykle ważny etap przy wyborze nowych okularów. W salonie Sirene jest ono indywidualnie dobrane do potrzeb klienta. Dlatego poprzedzone jest krótką rozmową. W tym czasie omawiany jest styl życia klienta oraz inne kwestie, które mają wpływ na dobór okularów. Następnie następuje kompleksowe badanie wzroku za pomocą nowoczesnego sprzętu. Po jego zakończeniu następuje kolejna rozmowa, która ma na celu rozwiać wszystkie wątpliwości.

Badanie wzroku

Specjalista dokładnie omawia wadę wzroku klienta i podkreśla jej potrzeby. Jeżeli pojawi się taka konieczność, to wyjaśnia wszystkie fazy badania. To właśnie na tym etapie dobierane są też odpowiednie soczewki dopasowane do wady wzroku i indywidualnych potrzeb klienta.

Jak się przygotować do badania wzroku w salonie optycznym?

Bardzo istotne jest również odpowiednie przygotowanie się do badania. Na taką wizytę należy przede wszystkim zabrać wszystkie dokumenty medyczne, które mamy. Warto również spakować stare okulary lub soczewki. Na ich podstawie również można łatwiej dobrać nowe. Istotne jest określenie naszych potrzeb i oczekiwań. Dlatego pomocne okaże się wypisanie najważniejszych kwestii na kartce. Dzięki temu nie zapomnimy o nich w czasie badania.