Blond włosy są niestety podatne na żółknięcie. W dodatku ten kolor przyczynia się do niszczenia włosów i zwiększania ich porowatości. Rozjaśnianie kosmyków to także duża ingerencja dla struktury włosa. Dlatego pierwszym krokiem powinna być oczywiście wizyta u specjalisty, który podpowie nam, czy stan naszych włosów jest wystarczająco dobry. Czy warto jednak decydować się na radykalną zmianę koloru włosów tuż przed latem? Czy może lepiej zachować ich naturalny odcień i nie martwić się o negatywny efekt? Zobacz sama co powinnaś zrobić zanim zdecydujesz się na Twój wymarzony odcień blondu!

Blond włosy na lato – czy warto?

Nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj!

Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek ingerencję związaną z szeroko pojętą koloryzacją, warto zwrócić uwagę na pielęgnację opartą na gamie różnorodnych kosmetyków. Włosy powinny być zdrowe oraz dobrze odżywione, po to by nie narażać ich na dodatkowe uszkodzenia. Obecnie producenci zasypują nas niezwykle bogatą ofertą produktów odżywiających włosów, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, by nie przeciążyć ich nadmiernym stosowaniem środków pielęgnacyjnych. Przed planowanym zabiegiem, warto podciąć także zniszczone i rozdwojone końcówki.

Koniec z prostowaniem i suszeniem włosów

Wydać by się mogło, iż całkowita rezygnacja z prostownicy czy suszarki jest czymś niemożliwym, a część z nas nawet nie bierze tego pod uwagę. Warto o tym jednak pomyśleć, by nie obciążać struktury naszego włosa czy skóry głowy tak wysoką temperaturą. Jeśli nie chcesz rezygnować z wymienionych urządzeń, zadbaj o odpowiednią pielęgnację jeszcze tuż przed stosowanym procesem. Z pewnością pomogą tutaj odżywki nawilżające i różnego rodzaju olejki.

Czapka… a może stylowy kapelusz?

Nakrycie głowy zwłaszcza w upały to istotna rzecz. Nie tylko chroni ono naszą głowę, ale również włosy, które chcemy mieć lśniące i gęste! Sprawdzą się także kosmetyki, które zawierają filtry przeciwsłoneczne.

Szampon do włosów blond…

… i częstsze ich mycie zwłaszcza w lecie. Odpowiedni kosmetyk pozwoli nam na usunięcie pozostałości po słonej lub chlorowanej wodzie, które także nie przysporzą niczego dobrego! Nie można jednak doprowadzić do zbytniego przesuszenia skóry głowy czy końcówek, bo nie o taki efekt każdej z nas przecież chodzi!

Okres letni niekorzystnie wpływa na nasze włosy, zwłaszcza gdy jesteśmy nieustannie narażeni na promienie UV, które wpływają na zmianę odcienia włosów, ale przede wszystkim na ich strukturę. Pigmenty zawarte w nich mogą ulec uszkodzeniu, dlatego należy pamiętać przede wszystkim o odpowiedniej pielęgnacji, by móc cieszyć się blond fryzurą zarówno w zimie, jak i lecie!

Autor: Paulina Pawłowska