Co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się na depilację laserową lub depilację woskiem do salonu kosmetycznego? Robisz to po raz pierwszy i nie wiesz, jak zareaguje Twoja skóra? Jeśli tak, to pamiętaj, by nie odkładać tego typu zabiegu na ostatnią chwilę przed wielkim wydarzeniem. Jeśli chcesz cieszyć się gładką skórą na przyjęciu lub na wakacjach, wykonaj zabieg kilka dni wcześniej. Dzięki temu zostawisz sobie nieco czasu na ewentualną regenerację. Po depilacji woskiem czy laserem skóra może być nieco podrażniona, lecz jest to przemijający kłopot.
Depilacja

Kiedy wykonać depilację laserową?

Masz dość nieustannego sprawdzania, czy Twoje włoski na nogach są już kłujące w dotyku i widoczne? Chcesz pożegnać się z zacięciami i z niemal codziennym używaniem maszynki? A może należysz do fanek depilatorów i tym, co sprawia Ci kłopot, są wrastające włoski i krostki na skórze? Jeśli tak, to na pewno nieraz rozważałaś zastosowanie depilacji laserowej. Tego typu metoda pozwala pozbyć się włosków na stałe. Laser sprawia, że mieszki włosowe przestają być czynne, a to, co po nich pozostaje to niewidoczny meszek. Na rynku dostępne są urządzenia do samodzielnej depilacji, jednak zabieg w salonie często jest bardziej opłacalny, wykonuje się go w bardzo profesjonalny sposób przy użyciu nowoczesnych rozwiązań.

Pożegnaj zbędne owłosienie – skuteczna depilacja laserowa

Skuteczność depilacji laserowej zależy między innymi od zawartości melaniny we włosach, dlatego to, czy jesteś brunetką czy blondynką ma w tej sprawie spore znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że im ciemniejsze włosy, tym mocniej działa na nie laser – a przecież to właśnie brunetki borykają się najczęściej z kłopotliwym, zbyt wyrazistym owłosieniem w pewnych miejscach ciała. Jakie miejsca na ciele mogą być depilowane przy pomocy lasera? Oprócz standardowej depilacji nóg, rąk, pach, bikini, czy pewnych obszarów twarzy, klientki mogą zdecydować się także na zabiegi dobrane do ich indywidualnych potrzeb. O ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, laserem można depilować niemal każdy obszar ciała.