Każda kobieta marzy o długich i pięknych kosmykach, ale nie zawsze udaje się je zapuścić. Zdarza się, że włosy nie chcą rosnąć. Jeżeli w Twoim przypadku tak jest, warto skonsultować sprawę z lekarzem. W wielu przypadkach przyczyną takiego stanu są jednak złe nawyki pielęgnacyjne. Sprawdź więc, czy nie popełniasz któregoś z tych błędów.

Dlaczego Twoje włosy nie chcą rosnąć?

Stosowanie zbyt agresywnych środków chemicznych

Kobiety kochają zmiany fryzury. Niestety produkty do farbowania, trwałej ondulacji, a także innych zabiegów często zawierają agresywne środki chemiczne, które mogą mieć negatywny wpływ na stan włosów. Uszkodzone kosmyki będą cały czas rosnąć, ale mogą się łamać lub kruszyć na całej długości. To sprawia, że bardzo trudno je zapuścić i często trzeba się zdecydować na radykalne cięcie. Dlatego jeżeli zauważysz, że ten problem dotyczy Ciebie, to decyduj się na mniej radykalne zmiany. Nie farbuj włosów zbyt często, nie rozjaśniaj za mocno i nie łącz różnych zabiegów ingerujących w strukturę włosów.

Za częste podcinanie końcówek

Podcinanie końcówek jest bardzo ważne i nie zamierzamy Cię do tego zniechęcać. Jednak niektóre kobiety robią to zdecydowanie za często. To powoduje, że zapuszczanie włosów jest niezwykle trudne. Zdecydowanie wystarczy podcinać końcówki co 4-6 tygodni, aby kosmyki prezentowały się nienagannie. Krótkie włosy wymagają częstszego podcinania, a częstotliwość najlepiej dopasować do potrzeb naszej fryzury. Niektórzy decydują się obcinać włosy samodzielnie. Warto pamiętać, aby do tego używać profesjonalnych nożyczek, które są wykorzystywane tylko do podcinania. Inny sprzęt może jeszcze bardziej uszkodzić zniszczone końcówki.

Rezygnacja ze stosowania odżywek

Większość z nas nie może sobie wyobrazić pielęgnacji włosów bez stosowania odżywek. Jednak są osoby, które rezygnują z tego produktu, gdyż uważają, że ich kosmyki tego nie potrzebują. Niestety nie jest to dobry pomysł! Nawet naturalne kosmyki mogą stać się suche i pozbawione blasku, jeżeli całkowicie zrezygnuje ze stosowania odżywki. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być stosowany szampon, woda, a czasami naturalne skłonności kosmyków. Dlatego, gdy zauważyć, że Twoje włosy nie chcą rosnąć i się kruszą, to zastanów się, czy odpowiednio je pielęgnujesz.

Nieodpowiednia fryzura

Nieodpowiednia fryzura również może mieć negatywny wpływ na stan włosów. Niestety trudno znaleźć taką, która będzie najbardziej dla nich korzystna. Rozpuszczone włosy pięknie się prezentują, ale są wtedy narażone na różne uszkodzenia mechaniczne. Co sprawia, że często się łamią i kruszą. Z kolei różne upięcia też mogą im szkodzić. Wiele osób ma tendencje do zbyt mocnego ściskania kosmyków, a to sprawia, że cały czas narażone są na mocny ucisk. W efekcie może to prowadzić do trwałych uszkodzeń, przez które włosy nie chcą rosnąć.