Obecnie salony fryzjerskie są zamknięte, więc to doskonały moment, aby dać włosom odpocząć od różnych zabiegów. Jednak są osoby, które nie wyobrażają sobie, że na ich głowie pojawią się odrosty. Dlatego farbowanie włosów w domu obecnie staje się jeszcze popularniejsze. Oto kilka porad, jak dobrze to zrobić!

farbowanie włosów w domu

Farbowanie włosów w domu na ciemny kolor

Koloryści zgodnie przyznają, że farbowanie w salonie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Jednak w obecnej ich dostępność jest znacznie ograniczona, a nie każdy klient jest gotowy czekać na otwarcie. Jednak warto pamiętać o pewnych kwestiach przy wyborze farby. W przypadku ciemnych włosów nie powinno się w ogóle sugerować kolorem widocznym na opakowaniu. Chociaż wygląda on na ten wymarzony, to w efekcie wyjdzie zbyt ciemny. Dlatego zdecydowanie lepiej wybierać jaśniejszy odcień, aby osiągnąć upragniony rezultat.

Farbowanie włosów w domu na blond

Uzyskanie idealnego blond odcienia jest bardzo trudne. Dlatego farbowanie włosów w domu może nie przynieść oczekiwanych efektów. Z tego powodu lepiej zrezygnować z trwałej zmiany koloru. Z tym zaczekajmy aż salony będą otwarte, aby uniknąć rozczarowań i uszkodzenia włosów. A co z odrostami? Teraz są one bardzo modne, więc spokojnie można je zostawić. Jeżeli jednak przeszkadzają, to najlepszym sposobem będzie zastosowanie stosowanie różnych tonerów, które mają na celu ukrycie odrostów. Niektóre kobiety mogą też uznać, że odcień zdecydowanie się pogorszył. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie różnych płukanek lub odpowiednich szamponów:

  • do pozbycia się żółtego odcienia – fioletowy szampon/płukanka,
  • do pozbycia się pomarańczowego/czerwonego odcienia – niebieski szampon/płukanka,
  • do pozbycia się zielonego/zbyt szarego odcienia – czerwona płukanka.

Farbowanie włosów w domu na odważny kolor

W ostatnich latach modne stały się krzykliwe odcienie włosów. Dlatego wiele osób zapragnęło mieć na głowie różowe, niebieskie, zielone czy inne nietypowe kolory. W tym przypadku uzyskanie idealnego odcienia bez niszczenia włosów jest niezwykle trudne. Dlatego zdecydowanie lepiej zrezygnować w tym przypadku z koloryzacji aż do otwarcia salonów. Wszystko dlatego, że najpierw trzeba rozjaśnić włosy, a następnie nałożyć wybrany kolor. To może negatywnie wpłynąć na kondycję kosmyków, a nałożenie kolorowej farby na naturalny kolor da niespodziewany efekt. Trzeba też pamiętać, że korekta tego koloru może nas drogo kosztować. Dlatego w domu lepiej zastosować szamponetki, płukanki lub farby półtrwałe, aby uzyskać odważny odcień. Jeżeli kolor się nie uda, to bardzo szybko się zmyje.

Na koniec kilka podstawowych zasad dotyczących farbowania

Konkretne techniki koloryzacji mogą się różnić między sobą w zależności od koloru i rodzaju włosów. Jednak istnieje kilka uniwersalnych zasad, które dotyczą farbowania włosów w domu. Jeżeli będziemy się do nich stosować, to uda nam się uniknąć katastrofy.

  • Dokładnie przeczytaj instrukcję pudełkową i stosuj się do niej;
  • Nałóż wazelinę wzdłuż linii włosów, aby uniknąć poplamienia skóry;
  • Zamiast pędzla używaj butelki z farbą.

Okres kwarantanny sprawia, że wiele osób się nudzi. Jednak nie jest to dobry czas na radykalne eksperymenty z włosami. Z tym zdecydowanie lepiej zaczekać aż ten czas się skończy i będziemy się mogli oddać w ręce profesjonalistów. Natomiast w domu możemy spróbować delikatnych zmian.