Pisaliśmy już o najbardziej wyczekiwanych premierach w 2019 roku. Jednak w kinie pojawi się znacznie więcej interesujących premier. Na początku roku na ekranach zobaczymy kilka wzruszających historii, a także bazujących na prawdziwych wydarzeniach. Przedstawiamy Wam interesujące premiery filmowe w styczniu.

Władca Paryża

Władca Paryża stanowi świetne połączenie kina historycznego, kryminału, dramatu, a nawet odrobiny romansu. Historia życia głównego bohatera Eugene’a-Françoisa Vidocqa to gotowy scenariusz na świetny i trzymający w napięciu film. Pojawiają się nawet głosy, że jego losy stanowiły inspirację dla Victora Hugo przy tworzeniu postaci policjanta Javerta w Nędznikach. To jednak nie koniec zasług bohatera – jego działalność na rzecz Francji umożliwiła stworzenie pierwszego działu kryminalistyki we francuskiej policji, a także pierwszego biura detektywistycznego. Tak więc film o takiej osobie nie może być nudny!

Vice

Vice to kolejny film o bazujący na faktach, który wchodzi w styczniu na ekrany kin. Tym razem przenosimy do Ameryki z początków XXI wieku. Vice to film o najbardziej wpływowym viceprezydencie w historii USA – Dicku Chenneyu. Akcja rozpoczyna się w latach 60, gdy główny bohater pracuje w administracji Richarda Nixona. W filmie śledzimy jego losy aż do pełnienia funkcji viceprezydenta George’a W. Busha w obu kadencjach. Dicka Chenneya zagrał Christian Bale, który otrzymał Złotego Globa za tę rolę, a partnerują mu Amy Adams, Steve Carell i Sam Rockwell. Warto też dodać, że za reżyserię odpowiada Adam McKay, twórca rewelacyjnego Big Short.

Ramen. Smak wspomnień

https://m.youtube.com/watch?v=3EJMeDxErbQ

Młody kucharz Masato, ciekawy przeszłości swoich rodziców, wyrusza w niezwykłą podróż do Singapuru. W tym wielokulturowym miejscu odkryje znacznie więcej niż nowe potrawy. Ramen. Smak wspomnień to wyjątkowa podróż kulinarna pełna smaków i zapachów. W trakcie seansu poznamy bogatą kulturę i kuchnię Azji. Jednak ta kolorowa uczta stanowi tylko tło dla dramatu, który skupia się na trudnych i skomplikowanych relacjach pewnej wielokulturowej rodziny. Kina na pewno nikt nie wyjdzie rozczarowany, tylko trzeba iść najedzonym, bowiem bogactwo azjatyckich potraw przedstawionych na ekranie może sprawić, że będziemy bardziej głodni.

Chłopiec z burzy

https://m.youtube.com/watch?v=dFFIHLg2ZbE

Chłopiec z burzy to adaptacja powieści Colina Thiele. Kilkuletnie Michael mieszka z ojcem w niewielkiej chatce nad brzegiem oceanu. W czasie zabawy znajduje na plaży trzy małe pelikany, który decyduje się zaopiekować. W ten sposób rodzi się niezwykła przyjaźń pomiędzy Michaelem a jednym z ptaków. Jednak nadchodzi moment, w którym muszą się rozdzielić. Czy ta nietypowa przyjaźń jest w stanie przetrwać rozłąkę?

Maria, królowa Szkotów

https://www.youtube.com/watch?v=pWeAnacGCJ8

Kolejna styczniowa premiera dotycząca prawdziwych wydarzeń. Maria Stuart to barwa i tragiczna postać w historii Anglii. Jej losy przeplatały się z losami jej kuzynki Elżbiety I. Kobiety rywalizowały ze sobą, a stawka była wysoka – władza i niezależność. Wszyscy wiemy, jak kończy się historia i reżyser już na samym początku pokazuje nam scenę, jak Maria kładzie głowę na szafocie. Jednak film warto obejrzeć, aby przekonać się, jak trudne życie miały dwie królowe w dworskim świecie pełnym spisków i intryg.