Coraz częściej na półkach drogerii spotkać możemy kremy do twarzy z oryginalnymi składnikami. Do takich należy coraz popularniejszy śluz ze ślimaka. Preparaty, które go zawierają, reklamowane są jako te o wysokiej skuteczności. Czy faktycznie tak jest? Jakie właściwości ma śluz ze ślimaka i dlaczego ten składnik dodawany jest do kosmetyków pielęgnujących?

Czym jest śluz ze ślimaka?

Śluz ze ślimaka jest substancją znaną już od wieków. Przez nam starożytnych był wykorzystywany jako środek leczniczy. Stosowali go oni jako preparat do leczenia zmian na skórze, oparzeń, ran, zapalenia skóry. Szybko się jednak okazało, że śluz ze ślimaka może nie tylko leczyć, ale i upiększać.

Hodowcy tych mięczaków zauważyli, że skóra po kontakcie z ich śluzem staje się miękka, jasna i bardzo gładka. To właśnie te właściwości postawiły wykorzystać współczesne koncerny kosmetyczne. W dobrych kremach do twarzy czy rąk odnajdziemy więc śluz ze ślimaka.

Aby on jednak faktycznie działał, powinien być składnikiem aktywnym. W takiej formie występuje on w kosmetykach dostępnych na tagomago.pl/collections/bielenda-professional od marki kosmetykach Bielenda Professional. Firma ta preparaty ze śluzem ślimaka proponuje do różnego rodzaju skóry. A co najważniejsze możesz po nie sięgać w każdym wieku!

Jak śluz ślimaka wpływa na cerę?

Badania wykazały, że śluz ślimaka niezwykle pozytywnie wpływa na skórę. Odpowiadają za to zawarte w śluzie cenne składniki odżywcze i pielęgnacyjne takie jak alantoina, kwas glikolowy, kolagen, kwas hialuronowy, polifenole, przeciwutleniacze, peptydy, przeciwdrobnoustrojowe.

Właściwości tych związków przyspieszają gojenie się ran i oparzeń, zapobiegają pojawianiu się blizn po skaleczeniach, przyspieszają regenerację skóry, ujędrniają, podwyższają poziom nawilżenia. W efekcie stosowanie kremów ze śluzem ślimaka widocznie wygładza naskórek i poprawia jego strukturę.

Kiedy sięgnąć po krem ślimakowy?

Po produkty ze śluzem ślimaka sięgnąć można w każdym wieku i przy każdym typie skóry. Jednak szczególnie są one polecane osobom, których skóra potrzebuje szybkiej regeneracji, jest podrażniona i wymaga odnowy. Oznacza to, że produkty z tym składnikiem dedykowane są głównie cerze dojrzałej, z wyraźnymi oznakami starzenia się, szarej, pozbawionej blasku i zmęczonej.

Po balsamy ze śluzem ze ślimaka można natomiast sięgać zaraz po depilacji. Będą one regenerować podrażniony naskórek i koić. Śluz ze ślimaka polubią nie tylko panie, ale i panowie. Występuje on w luksusowych kremach i balsamach po goleniu.