Małe sypialnie w mieszkaniach trafiają się coraz częściej. Niestety takie pomieszczenia mogą sprawiać problemy aranżacyjne. Na szczęście istnieją pewne sztuczki dekoratorskie, które sprawią, że sypialnia optycznie wyda się większa. Sprawdź, jakie meble i dodatki w tym pomogą!

Postaw na jasną paletę barw

Jasne kolory optycznie powiększają wnętrze. Dlatego warto je wybierać przy aranżacji niewielkich pomieszczeń. Jednak sypialnia utrzymana w takiej tonacji nie musi być nudna. Wiele osób wybiera biel, ponieważ to najpopularniejszy jasny kolor, a w dodatku niezwykle uniwersalny. Warto go połączyć z delikatnymi pastelami lub różnymi odcieniami szarości. Wówczas pomieszczenie stanie się bardziej wyraziste. Pamiętaj, żeby się trzymać chłodnych odcieni, to właśnie one mają największy wpływ na powiększenie przestrzeni. Wybór jasnych, ale ciepłych odcieni sprawi, że uzyskasz odwrotny efekt.

Wybierz odpowiednie łóżko

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni! Jeżeli wybierzemy odpowiedni model to wnętrze od razu wyda się większe. Można wybrać eleganckie łóżko piętrowe lub tapczan. Jednak wbrew pozorom do niewielkiej sypialni nie trzeba wybierać wąskiego łóżka. Jeżeli wystarczy miejsca, to spokojnie można wybrać szeroki model. Pamiętaj więc o jednej zasadzie! Łóżko w niewielkiej sypialni powinno mieć nogi. Dzięki temu odsłaniasz większą część podłogi, a wtedy przestrzeń sypialni wydaje się większa.

Użyj kinkietów przy łóżku

Wiele osób na szafce lub stoliku przy łóżku umieszcza lampki nocne. To bardzo wygodne rozwiązanie, ale w przypadku małych sypialni lepiej z niego zrezygnować. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się zainstalowanie kinkietów przy łóżku nieco powyżej zagłówka. W ten sposób przyciągamy wzrok do góry i sprawiamy, że wnętrze staje się bardziej przestronne. Dodatkowo pozbywamy się wizualnego bałaganu wokół łóżka. Dzięki temu również powiększamy przestrzeń.

Postaw na wiszące szafki nocne

Wiszące szafki nocne to bardzo ciekawe rozwiązanie dekoracyjne. Taki mebel idealnie sprawdzi się w niewielkich sypialniach. Zwykłe szafki nocne z reguły zajmują pewien odcinek podłogi, a to sprawia, że zdecydowanie zmniejszają przestrzeń. Z kolei ich wiszące odpowiedniki nie tylko wyglądają ciekawie, ale przede wszystkim są niewielkie i zajmują niewiele miejsca w sypialni. Dzięki temu sprawiają, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe. W dodatku znajduje się na nic wystarczająco dużo miejsca na ustawienie lampki lub budzika, a także postawienie książki wieczorem.

Zmień położenie dywanu

Wiele osób nie wyobraża sobie sypialni bez dywanu. Dodaje on pomieszczeniu mnóstwo przytulności. Nie każdy jednak wie, że dywan pomoże również powiększyć przestrzeń. Wystarczy tylko go odpowiednio ułożyć. Można go wsunąć pod łóżko tylko do połowy i efekt „wow” gwarantowany. W ten sposób wzrok zostaje oszukany i wydaje się, że w sypialni jest więcej miejsca. Taką sztuczkę można rownież w innych pomieszczeniach.

Dla pierwszych 20 osób mamy kod rabatowy: edinos50

Po wpisaniu go przy zamówieniu na stronie: https://www.edinos.pl/rabat, kwota zakupów zostanie automatycznie pomniejszona o 50 zł