Czas szybko zleciał i święta nadeszły bardzo szybko. W tym czasie wiele osób chce się dobrze prezentować, ale niestety nie każdy zdążył wybrać się na zabiegi upiększające. Jednak jest kilka tricków, które możemy wykorzystać w czasie ostatnich przygotowań i wyglądać dobrze w święta.

Jak wyglądać dobrze w święta?

Włosy

Zimowa aura nie sprzyja naszym włosom! Niskie temperatury, czapki, ogrzewanie w pomieszczeniu i częsta stylizacja mogą sprawić, że kosmyki staną suche i oklapłe. Jednak żadna z nas nie chce mieć brzydkiej fryzury w święta. Dlatego warto o nie dbać i nawilżać jak najczęściej. Na kurację nawilżającą u fryzjera przed świętami już za późno, ale sami możemy przywrócić trochę blasku naszym włosom. Wystarczy nałożyć nawilżającą maskę na włosy, a następnie czepek i owinąć ręcznikiem, aby lepiej działała pod wpływem ciepła. Trzymamy ją ok. 30 minut, a w tym czasie możemy zająć się przygotowaniem potraw, świątecznymi porządkami lub ubieraniem choinki. Warto też zimą wymienić szampon na delikatniejszy, który świetnie oczyści włosy, ale nie zawiera szkodliwych chemikaliów. Na koniec pozostaje wykonanie odpowiedniej fryzury. W czasie świątecznych przygotowań nie zostanie na to wiele czasu. Najlepiej więc wybierać proste do przygotowania fryzury, np. fantazyjny kok, koński ogon, czy proste, rozpuszczone włosy.

Ciało

Nie ma najmniejszej szansy, aby udało nam się nagle zrzucić zbędne kilogramy. Na to będzie czas po świętach i najlepiej zacząć od razu, a nie czekać do nowego roku. Jednak możemy nieco rozluźnić zmęczone mięśnie po szaleństwie przygotowań do świąt. Jak to zrobić? Wystarczy 15 minut ciepłej kąpieli! Warto też dodać kilka kropel ulubionego olejku, który poprawi nasz nastrój i pomoże wygładzić skórę. Na koniec olejek możemy również rozsmarować na ciele, a skóra stanie się miękka i sprężysta. W oczekiwaniu na wigilijną kolację, pamiętaj też o regularnym piciu wody, dzięki temu wyeliminujesz toksyny i unikniesz podjadania.

Skóra

Jeżeli chcemy wyglądać dobrze w święta, skóra powinna być gładka i promienna. Jednak jak to osiągnąć skoro na zabiegi kosmetyczne nie mamy już czasu? Jeśli dbamy o cerę regularnie, to nasza skóra powinna się cały czas dobrze prezentować. Warto jeszcze poprawić jej stan. W wigilię możemy nałożyć maseczkę nawilżającą (gotowy produkt lub samodzielnie przygotowaną) i zabrać się za świąteczne przygotowania. Pomysły na maseczki możecie znaleźć tutaj. Po jej zmyciu nakładamy serum i krem, w trakcie tej czynności możemy też wykonać mini-masaż skóry. Dzięki temu łatwiej będzie nam zrobić makijaż, który będzie się zdecydowanie lepiej prezentował.

Uśmiech

W czasie świąt na naszej twarzy powinien gościć promienny uśmiech, a łatwiej będzie nam poczuć świąteczny klimat. Dlatego warto zadbać o to, aby nasze zęby prezentowały się idealnie. Najlepiej więc wymyć je pastą wybielającą i pamiętaj, żeby zrobić to bardzo dokładnie. Do tego warto dobrać odpowiedni odcień szminki, który jeszcze bardziej podkreśli biel naszych zębów. Świetnie sprawdzi się chłodny odcień czerwieni, ciemna jagoda lub nieco delikatniejszy zimny róż.

Nie zapominaj o dobrym nastroju!

Na koniec nie zapominaj o tym, co jest najważniejsze w świętach. Tak więc raduj się z narodzenia Jezusa, a także z czasu spędzone z rodziną i chociaż na chwilę zapomnij o wszystkich złych rzeczach. Dzięki temu będziemy nie tylko szczęśliwi, ale też wyglądać dobrze w święta!