Zrobienie na kimś dobrego wrażenia może się wydawać dla niektórych niezwykle trudne. Nic bardziej mylnego! Na podstawie badań psychologów jesteśmy w stanie stwierdzić, że mamy jedynie 11 sekund na zainteresowanie kogoś swoją osobą. W ciągu tej krótkiej chwili osoba, która widzi Cię po raz pierwszy podświadomie stworzy pierwszą opinię na twój temat biorąc głównie pod uwagę dwa czynniki: czy jesteś miły i sympatyczny oraz czy jesteś szczery. Od czego zacząć, by wypaść dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej lub pierwszej randce? Przedstawiamy trzy proste kroki, które sprawią, że rozmówca będzie Tobą zainteresowany od pierwszej chwili.

Jak zrobić na kimś dobre wrażenie?

Uśmiech to podstawa!

Nie trudno się domyślić, że uśmiech odgrywa bardzo ważną role w kontaktach z innymi ludźmi. Gdy idziesz na umówione spotkanie pozbądź się stresu i myśl pozytywnie. Uśmiechaj się szczerze i odwzajemniaj uśmiech drugiej osoby. Jeśli będziesz radosny na pewno zostaniesz odebrany jako miły i sympatyczny. Z tak pozytywnie nastawioną osobą każdy będzie chciał przeprowadzić rozmowę.

Wyprostuj się!

Szykując się na podejście do osoby, z którą masz umówione spotkanie musisz pamiętać, aby podejść nie tylko z uśmiechem, ale również z wyprostowaną sylwetką. Pewny krok i prosta postawa sprawią wrażenie osoby pewnej siebie. Oczywisty wydaje się być fakt, że zdecydowanie lepiej nam się rozmawia z ludźmi odważnymi niż nieśmiałymi i zamkniętymi. Dzięki pewności siebie będziesz odebrany jako człowiek, który wie, czego oczekuje od życia oraz tym samym od danego spotkania z nowo poznaną osobą.

Uścisk dłoni

Uścisk dłoni wydaje się nam rzeczą prostą i oczywistą! Ten niezwykle mały gest ma ogromne wrażenie w ciągu tych pierwszych 11 sekund. Dlaczego? Otóż uścisk dłoni wyraża to jakimi ludźmi jesteśmy. Przykładowo mocny uścisk dłoni oznacza, że jest to osoba, która lubi dominować i czuje się na pewniejszej pozycji niż drugi rozmówca. Natomiast ze zbyt lekkim uściskiem dłoni będziesz odebrany jako osoba nieśmiała i zestresowana ową sytuacją. Ważne jest również to w jaki sposób podajesz dłoń do uścisku. Powinna być ona ustawiona prosto w kierunku osoby, z którą się witasz. Jeśli rozmówca podaje Ci dłoń nad Twoją dłonią oznacza to, że chce Cię zdominować.

A zatem jak wykonać dobry uścisk dłoni, który będzie uznany za szczery i przyjacielski? Najważniejsze jest to, abyś był naturalny w przywitaniu. Nie stresuj się, bądź sobą i nikogo nie udawaj. Podaj dłoń drugiej osobie naturalnie i patrząc w oczy oraz z uśmiechem na twarzy powiedz wyraźnie swoje imię i dodaj zdanie: Miło mi Cię poznać. Te cztery słowa potrafią zdziałać bardzo wiele, a jeśli dodasz do tego imię poznanej osoby zapewniam Cię, że dodatkowo zapunktujesz! Dzięki takiej postawie na pewno zostaniesz odebrany jako miły i sympatyczny człowiek.

Autor: Karolina Herba