Konta rodzin królewskich, które warto obserwować na Instagramie

Wydawać by się mogło, że Twitter jest jedynym narzędziem komunikacji w środowisku polityków i przywódców państw. Nic bardziej mylnego. Rządowi specjaliści od mediów społecznościowych, coraz chętniej sięgają po Instagrama, jako kanał komunikacyjny między wyborcami a władzą. Zwłaszcza w przypadku zagranicznych wizyt, topowych wydarzeńkampanii, czy akcji charytatywnych. Przedstawiamy Wam konta rodzin królewskich, które warto obserwować na Instagramie.

Konta rodzin królewskich

Konto Brytyjskiej Rodziny Królewskiej

Na Instagramie pod nazwą @theroyalfamily można znaleźć ogólny profil brytyjskiej rodziny królewskiej. Ma on blisko 4 mln followersów i jest bardzo aktywny, ponieważ liczy ponad 2,2 tys. postów. Na kanale można odnaleźć współczesne zdjęcia i filmy z bieżących działań i aktywności wszystkich członków rodziny królewskiej. Udostępniane są również stare fotografie i rękopisy niektórych dokumentów, opatrzone jak na Instagrama dość szczegółowymi komentarzami.

Profil prowadzi również relacje z różnego rodzaju królewskich okoliczności. Bierze również udział w kampaniach hashtagowych. Obecnie można odtworzyć: ślub księcia Harry’ego i księżnej Meghan (2018), księżniczki Eugenii (2018) oraz różne wyjazdy zagraniczne członków rodziny królewskiej.

Konto królewskie z rekordem oglądalności

Najwyższą oglądalność notuje @kensingtonroyal. Jest to konto księcia i księżnej Cambridge – Williama i Kate oraz księcia i księżnej Sussex – Harry’ego i Meghan. Jest to konto połączone. Profil ma prawie 7 mln obserwatorów i do tej pory udostępniło ok. 1,7 tys. postów.

Na początku konto w dużej mierze przedstawiało w głównych rolach księcia Williama i księżną Kate. Obecnie przeważają publikacje związane z księżną i księciem Sussex. Związane jest to z ostatnim wzrostem ich popularności w social media, ponieważ niedawno wzięli ślub i spodziewają się pierwszego dziecka. Dodatkowo ten związek, jest głośno komentowany przez media ze względu na pochodzenie i aktorską przeszłość Meghan w Hollywood.

Na profilu znajdziemy też krótką relację z narodzin ostatniego syna (Ludwika Artura Karola) księcia Williama i księżnej Kate. 

View this post on Instagram

Today The Duchess of Sussex made her first visit to @TheMayhew since becoming Patron – Mayhew is a grassroots charity working in a unique way to improve the lives of animals and people to better communities both in London and internationally. Mayhew looks for innovative ways to reduce the number of animals in need through pro-active community and educational initiatives and preventative veterinary care. Among the people she met was Wully, a formerly homeless pet refuge service user, and his two dogs Azzy and Gallis – The Duchess found out about the different ways Mayhew’s animal welfare officers have supported Wully and his pets over the past 11 years. Her Royal Highness also met Roobarb the dog, who is part of Mayhew’s dog therapy programme TheraPaws, which puts smiles on the faces of vulnerable individuals. The Duchess met volunteers who dedicate their time to Mayhew community programmes, including the trap, neuter and return programme, which controls and cares for the feral cat communities in London. And Her Royal Highness was also able to meet the team behind Mayhew’s international work, which includes an overseas vet training programme in countries like India and Afghanistan to help improve animal welfare.

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on

Jedyny oficjalny prywatny profil z Rodziny Królewskiej

Natłok obowiązków, profesjonalizm oraz wrażliwość opinii publicznej nie pozwala członkom rodziny królewskiej na regularne prowadzenie kont na Instagramie. Jednak istnieje jeden wyjątek. Z oficjalnym Instagramem występuje księżniczka Eugenia.

Profil prowadzony jest pod nazwą @princesseugenie. Cieszy się mniejszą popularnością niż wcześniej wspomniane konta rodzin królewskich, choć i tak zgromadził pokaźną sumę fanów – prawie 600 tys. Liczba postów nie jest zniewalająca, bo tylko 40, ale liczy się chęć kontaktu ze swoimi sympatykami. Na Instagramie księżniczki Eugenii można zobaczyć zdjęcia głównie z działalności charytatywnej.

Profil rezydencji Clarence House

Konto publikuje oficjalne zdjęcia z Clarence House, czyli z londyńskiej rezydencji księcia Walii i księżnej Kornwalii – Karola i Kamili. Zgromadzili oni w sumie ponad pół miliona obserwatorów i udostępnili prawie 2 tys. postów. Karol i Kamila są bardzo aktywnymi i barwnymi postaciami, które wiele podróżują oraz działają. W związku z tym materiały są ciekawe, dynamiczne, a czasami nawet zabawne.

W relacjach profilu zobaczymy publiczne wystąpienia pary, skróty z wizyt zagranicznych we Francji, Irlandii, Grecji, czy Australii. Dla obserwatorów przygotowany został również quiz na temat rodziny królewskiej.

Co można czerpać z kont rodzin królewskich?

Konta rodzin królewskich dają przede wszystkim dostęp do informacji o nadchodzących, aktualnych i przeszłych działaniach rodziny królewskiej. Ponadto możemy zaczerpnąć trochę wiedzy historycznej oraz poznać brytyjską kulturę i zwyczaje. Dodatkowo będziemy na bieżąco z panującymi w rodzinie królewskiej trendami mody. Na ich Instagramie znajdziemy udane, a czasem wpadkowe kreacje w stylu eleganckim oraz casual.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz