Książki, które warto przeczytać w trakcie lata

Latem pogoda pozwala nam więcej czasu spędzać na zewnątrz. Niestety wiele osób rezygnuje z tego, ponieważ nie zawsze może znaleźć towarzystwo. Zapominają, że równie świetną rozrywką może być czytanie książek na świeżym powietrzu. Nie tylko spędzimy miło czas, ale też rozwiniemy naszą wyobraźnią. Oto kilka książek, które warto przeczytać w trakcie lata.

Książki, które warto przeczytać w trakcie lata

“Dziennik rumowy” Hunter S. Thompson

Książka, opowiadająca historię trzydziestoletniego nowojorskiego dziennikarza Paula Kempa, częściowo oparta jest na przeżyciach autora. Paul przybywa do pracy w podupadającej gazecie San Juan Daily News na Karaibach. Leniwa atmosfera wyspy, upał i lejący się strumieniami rum sprawiają, że to świetna lektura na wakacje. W końcu w trakcie czytania możemy się przenieść chociaż w wyobraźni na tropikalną plażę.

“Jedz, módl się, kochaj” Elizabeth Gilbert

Historia Elizabeth Gilbert przez kilkadziesiąt tygodni utrzymywała na pierwszym miejscu bestsellerów New York Timesa. Bohaterka książki w wieku trzydziestu lat wywróciła swoje życie do górami nogami i wyruszyła we wspaniałą podróż. W trakcie lektury wiele osób pozazdrości Elizabeth, że odwiedziła niesamowite miejsca takie, jak Włochy, Indie oraz Indonezję i być może książka okaże się doskonałą inspiracją w trakcie planowania urlopu.

“Anglicy. Przewodnik podglądacza” Matt Rudd

Warto też przeczytać w trakcie lata “Anglicy. Przewodnik podglądacza”, czyli o Anglikach na wesoło. To doskonały pomysł, żeby się pośmiać w trakcie lata. W dodatku dużo możemy się o nich dowiedzieć, więc warto przeczytać książkę przez wyjazdem do Anglii. Jednak nie nastawiajcie się na to, że po lekturze zrozumiecie współczesnych Anglików, to raczej niemożliwe.

„Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” Trevor Noah

Dzięki tej książce będziemy mogli się przekonać, jak wyglądało dorastanie w RPA w czasach apartheidu. Możemy się też przekonać, jaka relacja łączyła bohatera z matką, która nie bała się przeciwstawić afrykańskiej tradycji. Pozytywne podejście autora do życia i ludzi sprawia, że „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” jest bardzo mądrą i podnoszącą na duchu książką.

„Włosi. Życie to teatr” Maciej Brzozowski

Maciej Brzozowski od wielu lat przygląda się życiu Włochów, na podstawie tych obserwacji powstała książka „Włosi. Życie to teatr”. Autor opisuje ich różne zachowania, a także gust i zamiłowanie do pięknych rzeczy. W książce nie zabraknie też spraw kulinarnych, w końcu włoska kuchnia to jedna z najlepszych na świecie. „Włosi. Życie to teatr” to doskonała lektura, która jeszcze bardziej zachęci nas do podróży po Włoszech.

„Barcelońskie sny” Nuria Pradas

“Barcelońskie sny” to niezwykła historia o miłości i wojnie widziana przez pryzmat pracowników najsłynniejszego w Barcelonie domu mody Santa Eulalia. Młodziutka Laila rozpoczyna staż w Santa Eulalia i wkrótce wdaje się w romans z żonatym Ferranem, głównym projektantem i znanym uwodzicielem. W tym samym czasie Ferran i jego szwagier pragną stworzyć kolekcję, która rozsławi ich markę. Jednak wkrótce wybucha wojna domowa w Hiszpanii dotykająca wszystkich mieszkańców na równi.

“Kocham Nowy Jork”, “Kocham Paryż”, “Kocham Rzym” Isabelle Lafleche

Książki Isabelle Lafleche przedstawiają zabawne perypetie francuskiej prawniczki. Catherine niespotykany talent do pakowania się w różne kłopotliwe sytuacje, ale z każdej w ostateczności wychodzi z obronną ręką. Akcja każdej z części umieszczona jest w miastach, które każdy turysta chciałby zobaczyć. Dlatego to doskonała pozycja na lato.

“Sekrety amerykańskich milionerów” William D. Danko, Thomas J. Stanley

“Sekrety amerykańskich milionerów” to kolejna pozycja, którą warto przeczytać w trakcie lata. Większość z nas ma fałszywe pojęcie o bogactwie, dzięki tej książce uświadomimy sobie, jak bardzo. Pamiętajmy, że majątkiem jest tylko to, co udało ci się zgromadzić, a nie to, co wydałeś. Jeśli zarabiamy dużo, ale wszystko wydajemy wcale nie stajemy się bogatsi.

Post Author: Redakcja

2 thoughts on “Książki, które warto przeczytać w trakcie lata

  Lola

  (23 czerwca, 2018 - 4:03 pm)

  O ciekawe propozycje chętnie przeczytam

  Biblioteka Feniksa

  (23 czerwca, 2018 - 8:37 pm)

  Ja akurat nienawidzę czytać na zewnątrz. Wszystko mnie wtedy rozprasza i czytam dwa razy wolniej niż zwykle, co strasznie mnie irytuje. Uwielbiam za to czytać w zaciszu swojego pokoju, niestety latem będę miała na to bardzo mało czasu i chyba nie przeczytam zbyt wiele :/

Leave a Reply