Powracamy z comiesięczną listą filmów, które warto obejrzeć. W maju w kinach pojawi się kilka interesujących biografii, ale nie zabraknie też kolejnej filmowej wersji disneyowskiej opowieści. Godnym uwagi jest dramat, który zachwycił w Cannes, a rozerwać się można przy komedii z udziałem Charlize Theron i Setha Rogera.

Cała prawda o Szekspirze

https://www.youtube.com/watch?v=cDLvUlMo13Y

Szekspir to jeden z najsłynniejszych dramaturgów wszech czasów. Jego sztuki doczekały się wielu ekranizacji, ale historia twórcy nie doczekała się jeszcze odpowiedniej wersji filmowej. Być może teraz to się zmieni! Kenneth Branagh, który gra również tytułową rolę, zdecydował się przenieść na ekran znaną już historię mistrza pióra, a przy okazji uzupełnić ją o nieznane dotąd fakty. Po pożarze w Global Theatre załamany Szekspir wraca w rodzinne strony do żony i córek. Jednak w trakcie swojej wielkiej kariery nieczęsto miał okazję je spotykać, więc ich reakcja na powrót artysty nie jest zbyt entuzjastyczna.

Podły, okrutny, zły

Ted Bundy był ikoną zbrodni, która zginęła na krześle elektrycznym 24 stycznia 1989 roku. Mężczyzna w ciągu kilku lat zabił 30 kobiet, a udowodniono mu 21 morderstw. W tym czasie prowadził stateczne życie u boku Liz Kloepfer i wspólnie z jej córką tworzyli sielankową rodzinę. Spokój został przerwany, gdy Teda aresztowano. Przystojny i charyzmatyczny mężczyzna w sądzie bronił się sam, a z procesu zrobił medialny show. To sprawiło, że zdobył rzeszę fanek, które wierzyły w jego niewinność. Natomiast Liz zaczęła mieć wątpliwości, czy pozostać u boku Teda, a może zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i córki.

Niedobrani

Już sam wygląd Charlize Theron i Setha Rogena sprawia, że wydają się bardzo niedobraną parą. Jednak ich filmowych bohaterów dzieli znacznie więcej . Charlotte to piękna i ambitna kobieta, która zdobywa polityczne szczyty, ale brakuje jej czasu na życie prywatne. Natomiast Fred jest bezrobotny i spłukany, ponieważ niewyparzony język i specyficzne poczucie humoru utrudniają mu zrobienie kariery. Pewnego dnia spotyka dawną nianię i miłość z dzieciństwa, którą jest właśnie Charlotte. Między tą z pozoru niedopasowaną parą zaczyna coś iskrzyć, a w dodatku kobieta zatrudnia Freda jako autora swoich przemówień. Wkrótce ogłasza też swoją kandydaturę na prezydenta. Czy przemówienia Freda pomogą osiągnąć jej sukces?

Tolkien

W maju w kinach czeka na nas historia jeszcze jednego znakomitego pisarza. J.R.R. Tolkien uważany jest za jednego z największych pisarzy fantasy ubiegłego stulecia. Świat kina pokochał już stworzone przez niego historię – Władca pierścieni oraz Hobbit okazały się ogromnym sukcesem. Teraz nadszedł czas na biografię tego twórcy. Historia skupia się młodzieńczych latach Tolkiena – będziemy świadkami jego pierwszych przyjaźni, miłości i poszukiwania artystycznych inspiracji. Zobaczymy także koszmar I wojny światowej, który zainspirował twórcę do stworzenia słynnej historii o Śródziemiu. W filmie nie zabraknie też motywów znanych z książek Tolkiena, które znajdują swoje odbicie w rzeczywistym świecie.

Aladyn

Filmowa wersja disneyowskiej kreskówki to doskonała pozycja dla całej rodziny. Historia ubogiego Aladyna zakochanego w księżniczce Jasmine, któremu pomaga Dżin z magicznej lampy, doczekała się dwóch kontynuacji oraz serialu. Czy wersja filmowa okaże się równie wielkim sukcesem? Już wkrótce będziemy mogli się o tym przekonać!

Nasze zmagania

Nasze zmagania to historia dorastania do ojcostwa, która była pokazywana na festiwalu w Cannes w prestiżowej sekcji Semaine de la Critique. Olivier jest mężczyzną, który poświęca wiele czasu swojej pracy, a to sprawia, że zaniedbuje rodzinę. Pewnego dnia jego żona znika bez żadnego wyjaśnienia, a Olivier musi poradzić sobie z trudem wychowania dwójki małych dzieci. Dla mężczyzny, który do tej pory nie miał czasu poświęcać im żadnej uwagi, nie będzie to łatwe zadanie.