Dekoracje salonu są bardzo istotne! Jest jest to pomieszczenie, w którym będziemy spędzać mnóstwo czasu, a także przyjmować gości. Dlatego musimy postarać się, aby wyglądał doskonale. Salon powinien być nie tylko funkcjonalny, ale też przytulny. Przedstawiamy Wam najlepsze pomysły na dekoracje salonu w tym sezonie.

Drewniane dekoracje

Drewno to bardzo trwały i funkcjonalny materiał, które często jest wykorzystywane przy urządzaniu domu. Świetnie się również sprawdzi jako dekoracja salonu, co w ostatnim czasie staje się bardzo modne. Elementy drewniane możemy wykorzystać na wiele sposobów, a ograniczać nas będzie jedynie nasza wyobraźnia. Nie musimy się też martwić, że takie dekoracje pasują jedynie do klasycznych wnętrz, doskonale będą też wyglądać w przypadku nowoczesnych aranżacji.  Drewniane elementy nadadzą każdemu pomieszczeniu odrobinę ciepła oraz przytulności, a w dodatku są bardzo praktyczne. Warto też pamiętać, że ten materiał starzeje się z wdziękiem, więc będzie wyglądać świetnie przez wiele lat.

drewniane dekoracje

Lustro w roli dekoracji

Lustro nie musi służyć jedynie do przeglądania się w nim, może również pełnić funkcję dekoracyjną. Można je wykorzystać na wiele sposobów, dzięki którym nasza salon zyska zupełnie nowy charakter. Największe pole do popisu mamy przy wyborze wielkości oraz kształtu lustra. Najważniejsze jest, aby dopasować je do całej aranżacji pomieszczenia. Lustra, dzięki swoim właściwością odblaskowym, wprowadzą do salonu niesamowity blask oraz sprawią, że przestrzeń wyda się większa. Dlatego warto trochę z nimi poeksperymentować.

lustro jako dekoracja

Kamienne ściany

Kamień ma w tym sezonie bardzo silną pozycję dekoracyjnej kompozycji. Jego charakter sprawia, że idealnie nadaje się do aranżacji części wypoczynkowej jaką jest salon. Kamień ma doskonałe właściwości termoregulacyjne i cechuje go niezwykle naturalny wygląd, a także różnorodność kolorów oraz kształtów. Dzięki temu z jego pomocą możemy tworzyć różnorodne kompozycje pełne niepowtarzalnego uroku. Taka kamienna ściana jest niezwykle funkcjonalna oraz stabilna,  a także będzie wyglądać pięknie przez długi czas.

kamienna ściana

Ściana jak w Galerii Sztuki

Obrazy i zdjęcia to najpopularniejsze dekoracje wnętrz. Jednak nawet taki prosty sposób pomoże nam stworzyć nietypowe i dopasowane do nas dekoracje. Obecnie najmodniejsza będzie ściana niczym z Galerii Sztuki, więc możemy postawić na rozmach. Jednak nie musimy się decydować na reprodukcje słynnych dzień. Projektanci wnętrz proponują nam zupełnie nowe rozwiązania, na ścianach możemy powiesić plakaty z wydarzeń kulturalnych, ilustracje książek oraz różne grafiki odzwierciedlające trendy popkulturowe. Ozdoby, które wybierzemy doskonale oddadzą nasz charakter oraz zainteresowania.

ściana jak z Galerii Sztuki