Pomimo trudności, które rok 2020 przyniósł branży filmowej, platforma Netflixa wzbogaciła się o liczne, niezwykle wyczekiwane tytuły. W zestawieniu prezentujemy pięć seriali, których premiery odbiły się szerokim echem w ostatnich miesiącach.

netflix

THE CROWN
SEZON 4

W połowie listopada Netflix wyemitował premierowy, czwarty sezon kultowego The Crown. Serial opowiada o życiu królowej Elżbiety II i losach brytyjskiej rodziny królewskiej. Czwarty sezon sięga końcówki lat 70., zahaczając o wiele burzliwych motywów. Poznajemy Wielką Brytanię zza czasów kontrowersyjnej premier, Margaret Thatcher. Duża część sezonu poświęcona została również postaci księżnej Diany i jej relacji z księciem Karolem. To między innymi te wątki sprawiły, że Netflix zanotował ogromne zainteresowanie najnowszym z sezonów królewskiej historii.

DARK
SEZON 3

Lato przyniosło niecierpliwie wyczekiwany, finałowy sezon Dark – niemieckiej produkcji dramatu science fiction. Nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że cały serial zasługuje na miano jednej z najtrudniejszych pozycji na netfliksowskiej platformie. Poznajemy losy mieszkańców niewielkiego, niemieckiego miasteczka – Winden. Jeżeli jesteście fanami tajemniczych zaginięć i skomplikowanych następstw podróży w czasie – Dark wciągnie was aż po ostatni odcinek. Serial kończy się wraz z trzecim sezonem. Jest to jednak ta z pozycji, której finału nie jesteśmy w stanie przewidzieć aż po napisy końcowe. Idealna propozycja dla fanów ambitniejszych ekranizacji Netflixa.

Telewizory - porównaj ceny

GAMBIT KRÓLOWEJ

Historia przedstawia zmagania nieszablonowej osobowości, Elizabeth Harmon, w rolę której wcieliła się Anya Taylor-Joy. Ambitna dziewczyna, zmotywowana trudnymi przeżyciami z przeszłości, postanawia zawalczyć o tytuł najlepszej szachistki świata. Całość oparta została na powieści Waltera Tevisa z 1983 roku. I chociaż mogłoby się wydawać, że temat został wyczerpany, fani serialu już teraz wyczekują kolejnego sezonu. Obsadę amerykańskiej ekranizacji zasilił również Marcin Dorociński – wcielając się w rolę Vasily Borgova. Gambit królowej zyskał światowe uznanie, będąc tytułowanym jako jeden z najlepszych netfliksowskich seriali ostatnich lat.

https://www.youtube.com/watch?v=6Catqs6_Ct4&t=69s

HOLLYWOOD

Historia opowiada losy grupy młodych ludzi, marzących o wielkiej, hollywoodzkiej karierze. Cofamy się do czasów powojennych, kiedy to świat ówczesnego Hollywood przepełniony był uprzedzeniami względem płci, seksualności czy koloru skóry. Potencjalne filmowe gwiazdy próbują jednak zaistnieć w toksycznej rzeczywistości, dążąc do osiągniecia wymarzonych celów. Obsadę zasilili m.in.: Dylan McDermott, David Corenswet, Jim Parsons czy Samara Weaving. 

LA CASA DE PAPEL
SEZON 4

Dom z papieru podbił serca netfiksowskich fanów wraz z premierą pierwszego sezonu. Charyzmatyczne postacie i nieszablonowa fabuła sprawiły, że na każdy kolejny cykl odcinków wyczekiwano z niezwykłą niecierpliwością. Oprócz Profesora i jego gangu na ekran zawitały nowe postacie, nadając całości powiew świeżości. To już końcówka kultowej serii – przewidywany jest piąty, ostatni sezon hiszpańskiej produkcji.

Ostatnie miesiące przyniosły netfliksowskiej platformie wiele interesujących pozycji. Niebanalne fabuły i ambitni bohaterowie to przepis na idealny wieczór w towarzystwie góry popcornu. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad serialem na nadchodzący weekend, postaw na jedną z naszych propozycji.