Wiosna trwa w najlepsze, ale w ostatnich tygodniach nie mieliśmy możliwości zmiany fryzury. Nareszcie zbliża się moment, w którym można się decydować na małe odświeżenie własnego wyglądu w ulubionym salonie fryzjerskim. Oto małe zestawienie najmodniejszych damskich fryzur na wiosnę 2020 roku.

Najmodniejsze damskie fryzury na wiosnę 2020

Zacznijmy od klasyka, czyli bob

Myślę, że ten punkt nie jest żadnym zaskoczeniem. Nieśmiertelny bob, mimo upływu czasu wciąż króluje wysoko na liście najczęściej wybieranych stylizacji również na czerwonych dywanach. Celebrytki, które zdecydowały się swego czasu na ten typ cięcia włosów to np. Rihanna, Selena Gomez, Miley Cyrus, Emma Stone, siostry Kardashian i Jenner, a z naszego polskiego podwórka Małgorzata Kożuchowska. Szczególną popularnością szczyci się bob z grzywką.

https://www.instagram.com/p/B6GsG3ynYQZ/

Sombre zawsze na plus!

Prawdopodobnie pomyślicie, że nastąpiła tu literówka, bo powinnam była napisać ombre. Otóż nie, nic bardziej mylnego! Sombre to metoda koloryzacji, która niewiele różni się od ombre, a co ważniejsze – wypiera ten klasyczny styl farbowania włosów z podestu najbardziej wymaganych stylizacji przez kobiety. Koloryzacja sombre polega na rozjaśnieniu końcówek oraz połączeniu rozjaśnionych partii z resztą włosów i odrostem poprzez nierównomierne pasemka. W przeciwieństwie do ombre, które jest dość łatwe do wykonania samodzielnie w domu, z sombre mimo wszystko lepiej oddać się w ręce specjalisty. Ten zabieg jest bezpieczniejszy dla włosów, zwłaszcza cienkich, a także zapewnia jeszcze bardziej naturalny efekt wyglądu włosów, jakby były muśnięte letnim słońcem. Taką koloryzację możemy zauważyć u takich gwiazd, jak Beyonce, Jennifer Lopez czy Jennifer Aniston.

Keratynowe prostowanie oraz polerowanie Split-Ender

Chyba większość pań, które są dumnymi posiadaczkami długich włosów marzy o tym, aby jak najdłużej utrzymać je w dobrej kondycji. Dzięki właśnie takim zabiegom jak keratynowe prostowanie, może przywrócić swoim włosom wymarzony blask, a także efekt prostych włosów nawet czasem do miesiąca bez większego wysiłku. Ponadto, zabieg ten zapobiega puszeniu się włosów. Natomiast polerowanie włosów za pomocą maszynki Split-Ender Pro to ratunek dla kobiet, które chcą pozbyć się rozdwojonych końcówek nie tracąc na ich długości. Tak, zgadza się, możemy pozbyć się zniszczonych, wysuszonych i rozdwojonych włosków na całej długości naszej fryzury i nie potrzebujemy ścinać kolejnych centymetrów, aby uzyskać pożądany efekt. Uważam, że ten sposób cięcia docenią panie, które mają włosy cieniowane. Przy takich włosach, aby pozbyć się zniszczonych końcówek w klasyczny sposób trzeba by je ściąć, od momentu gdzie się one niszczą. Ta metoda polerowania oszczędza nam tego zmartwienia i coraz więcej osób się na nią decyduje. W internecie pełno jest zdjęć kobiet pokazujących swoją nagłą metamorfozę, chwalą się zdjęciami swoich włosów sprzed oraz po wykonaniu obu wspomnianych zabiegów fryzjerskich.

„Beach waves” i najmodniejsze upięcia

Chyba nie istnieje w tych czasach bardziej popularna stylizacja włosów od tak zwanych „beach waves”, czyli fal tworzących artystyczny nieład. Teoretycznie powodują je czynniki naturalne, a jednak są doprecyzowane i co najważniejsze możliwe do zrobieniu samemu w domu. W internecie istnieją już miliony tak zwanych tutoriali, na których przeróżni ludzie pokazują w jaki sposób, szybko i efektownie samemu uzyskać charakterystyczne fale. Co do upięć naszych włosów, z dziecięcych lat wracają warkocze. Najzwyklejsze, czy dobierane, może związane w koronę/wianek – wybór jest przeogromny. Prócz tego nieśmiertelny kok, który również otwiera przed nami szufladę pełną fryzjerskich wariantów. Na czubku głowy albo na karku, ktoś woli perfekcyjnie skonstruowanego, a inni postawią na koka w artystycznym nieładzie, który również często jest dopełnieniem naszej stylizacji na wieczór. Ponadto, spinki i opaski, które ostatnimi czasy podbiły zarówno rynek, jak i serca wielu kobiet na świecie. Do wymienionych fryzjerskich trendów jako przykłady z czerwonego dywanu, odnalazłam takie panie, jak Natalia Siwiec, Emily Ratajkowski czy Lily James.

https://www.instagram.com/p/B4Pvlicp199/