Profesjonalnie zaprojektowane wnętrze naszego mieszkania to dopiero część sukcesu. Bardzo ważne jest zadbanie o inne czynniki. Jednym z nich jest oczywiście przyjazna i rodzinna atmosfera, której nie zastąpią nawet najbardziej wyszukane i modne meble. Duże znaczenie mają także dodatki, które dopełniają wygląd całego pomieszczenia. Najlepiej, jeśli są one wykonane własnoręcznie przez nas samych. Wtedy miejscu, w którym się mieszka można nadać nutę indywidualizmu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również postawienie na naturalność i udekorowanie wnętrza wielobarwnymi kwiatami. Największą satysfakcję przyniesie możliwość zerwania ich we własnym ogrodzie. Dzięki temu nie trzeba będzie kupować ich w kwiaciarni. Sprawdź, więc jakie kwiaty zasadzić w swoim ogrodzie, aby później móc udekorować nimi dom!

Najpiękniejsze kwiaty, z których przygotujesz bukiety

Wiosenny bukiet  

Wczesną wiosną ogrody budzą się do życia. Trawa zaczyna się zielenić, na drzewach pojawiają się pierwsze pąki i liście. Natomiast na rabatach można zaobserwować wiele wiosennych kwiatów. Kwitną one tylko w tym wyjątkowym czasie i są charakterystyczne właśnie dla tej pory roku. Są to chociażby żonkile, krokusy, przebiśniegi, sasanki oraz tulipany. Pierwsze z nich idealnie nadają się do ścięcia i umieszczenia we flakonie. Ich piękny, żółty kolor jest naprawdę energetyczny. Jednak chyba największą popularnością wśród wiosennych kwiatów cieszą się tulipany. Z nich również można przygotować wyjątkowe kompozycje. Szczególnie, jeśli wybierze się wielobarwne kwiaty różnego gatunku.

Bukiet z kwiatów letnich i jesiennych

Czas wakacyjny to okres w roku, w którym w naszych ogrodach pojawia się największa liczba kwiatów, z których możemy przygotować atrakcyjne bukiety. Oczywiście najbardziej popularne wydają się być róże. Są eleganckie, stylowe, a przy tym utrzymują się w wodzie przez długi czas. Niezwykle efektownie wyglądają również bukiety stworzone ze słoneczników ogrodowych. Ciekawe kompozycje można stworzyć także z lilii, jednak uporczywy może być ich intensywny zapach. Również goździki występują w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu przygotowane z nich bukiety wyglądają zachwycająco. Inne kwiaty, które sprawdzą się do przygotowania bukietów to: gerbery, cynie, astry, eustomy oraz alstromerie. Niezwykle interesująco wyglądają również bukiety wykonane z ususzonych kwiatów. W takiej roli najlepiej sprawdzą się następujące gatunki kwiatów: zatrwian, hortensje, czosnek, nieśmiertelniki, czarnuszka, kocanki, amarantus oraz mikołajek. Wystarczy wcześniej zebrać je, ususzyć, a później uformować z nich piękny bukiet.

Jak ułożyć piękny bukiet z kwiatów?

Jeżeli chcemy stworzyć piękny bukiet ze świeżych lub suszonych kwiatów, nie musimy posiadać wykształcenia florystycznego. Tak naprawdę wystarczy poznać kilka porad, które ułatwią skomponowanie kwiatowych kompozycji. Uważa się, że są dwie fundamentalne metody układania bukietów z kwiatów. Zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej należy odpowiednio przygotować kwiaty – przyciąć łodygi i oczyścić ich końcówki z liści i kolców. Pierwsza metoda polega na bezpośrednim układaniu kwiatów w wazonie, natomiast druga zakłada, że najpierw poukładasz kwiaty trzymając je w ręce, a dopiero później umieścisz je w naczyniu. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że układanie to również świetna zabawa, która pobudza kreatywność.