Powinniśmy zrozumieć, że każda znajomość przynosi zarówno radość, jak i cierpienie – zwłaszcza relacja pomiędzy mężczyzną i kobietą. Jednak nie każdy mężczyzna jest odpowiednią osobą do nawiązania bliskiej, trwałej relacji. Zastanówmy się, jaki mężczyzna jest tego wart!

odpowiedni mężczyzna

Okazuje Ci swoje zainteresowanie

Odpowiedni mężczyzna pokaże, że jest Tobą naprawdę zainteresowany. Tobą,  Twoją osobowością, tym co czujesz, przeżywasz. Na początku waszej relacji chętnie wysłucha, co masz mu do powiedzenia o sobie i o swoim życiu. Później zapyta jak się czujesz i jak Ci minął dzień. Będzie też gotowy do rozmowy o tym, co leży Ci na sercu.

Poświęca Ci swoją uwagę

Niewiele rzeczy irytuje tak bardzo jak siedzenie z telefonem w ręku podczas spotkania z drugim człowiekiem. Odpowiedni mężczyzna nie będzie wpatrywał się przy Tobie w telefon, a poświęci Ci całą swoją uwagę. Sprawi, że będziesz czuła, że jesteś dla niego ważna i podczas waszego spotkania liczysz się tylko Ty.

Znajduje dla Ciebie czas

Można powiedzieć, że miłość to pragnienie bycia blisko ukochanej osoby.. Nie zawsze jesteśmy w stanie poświęcać jej tyle czasu, ile byśmy chcieli, ale najważniejsze są nasze starania. Odpowiedni mężczyzna, w razie konieczności zrezygnuje ze swoich planów, aby spotkać się z Tobą. Nie zrezygnuje całkowicie ze swojego prywatnego życia i z pozostałych relacji, ale dokona wszelkich starań, aby spędzić z Tobą, jak najwięcej wspólnych chwil. 

Stara się Ciebie zrozumieć

Czasami kobiety same mają problemy ze zrozumieniem swoich uczuć i zachowań – co dopiero mężczyźni. Odpowiedni mężczyzna przynajmniej spróbuje. Nie zrobi Ci wyrzutów z powodu tego, co przeżywasz, ale usiądzie przy Tobie i poprosi, abyś opowiedziała mu o tym co czujesz. Choć nie zawsze Cię zrozumie i nie zawsze będzie potrafił Ci doradzić, zawsze Cię wysłucha i postara się spojrzeć na świat z Twojej perspektywy.

Szanuje Ciebie i Twoje ciało

Miłość między kobietą, a mężczyzną to zarówno pragnienie bycia blisko, troska, próba uszczęśliwiania siebie nawzajem, jak i fizyczne pożądanie. Odpowiedni mężczyzna postawi to ostatnie na właściwym miejscu. Pokaże Ci, że mu się podobasz, że jest Ciebie spragniony, ale jednocześnie jest w stanie nad sobą panować. Jeśli nie będziesz gotowa na fizyczne zbliżenie lub z jakiegokolwiek innego powodu będziesz chciała zaczekać, zaakceptuje to. A kiedy już będziecie blisko, nie skupi się wyłącznie na swoich własnych potrzebach, ale na tym, żeby było Ci przyjemnie.

Można zadać pytanie czy w dzisiejszych czasach tacy mężczyźni istnieją? Jeśli chcielibyśmy znaleźć mężczyznę, który ZAWSZE okaże Ci swoje zainteresowanie, ZAWSZE poświęci Ci całą swoją uwagę, ZAWSZE znajduje dla Ciebie czas i ZAWSZE szanuje Twoje ciało to raczej by nam się to nie udało. Nie ma ludzi idealnych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak odpowiedni mężczyzna będzie starał się ze wszystkich sił, aby spełnić Twoje potrzeby i oczekiwania. Może raz pójdzie mu lepiej, a raz gorzej, ale zawsze będzie się rozwijał i szedł naprzód.

Autor: Anna Aniśko