Jesień to okres, w którym powinno się szczególnie zadbać o skórę. Wszystko dlatego, że słońce nie jest dla niej zbyt łaskawe. Wprawdzie zawdzięczamy mu piękną opaleniznę, ale powoduje też różne zniszczenia. Po lecie nasza skóra często jest przesuszona, pojawiają się na niej przebarwienia i występuje nierówny koloryt. Jak więc pielęgnować skórę w okresie jesiennym?

Jak pielęgnować skórę w okresie jesiennym?

Z jakimi problemami skóry zmagamy się jesienią?

Jesienna pielęgnacja skóry przede wszystkim ma za zadanie pozbyć się niemiłych pamiątek po lecie. Wiele osób w słoneczne dni zapominało o kremach nawilżających i stosowaniu preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi. W efekcie ich skóra jest przesuszona, a opalenizna może mieć nierówny koloryt. Jesień to też najlepszy okres na wykonywanie bardziej inwazyjnych zabiegów. Dlatego w tym czasie możemy zdecydować się na intensywne odmładzanie skóry, na które nie mogliśmy sobie pozwolić w latem.

Jesienna pielęgnacja skóry w salonie kosmetycznym

Jesienią w salonach kosmetycznych najczęściej wykonuje się zabiegi, które pomogą pozbyć się niemiłych pamiątek po lecie. Zabiegi, na jakie powinnyśmy się zdecydować, zależy od stanu naszej skóry. Dobry specjalista z pewnością dobierze odpowiednie, ale warto pamiętać, że priorytetem w jesiennej pielęgnacji jest oczyszczanie, nawilżanie oraz walka z niedoskonałościami cery wywołanymi przez słońce.

Skórę w okresie jesiennym warto najpierw oczyścić, ponieważ to doskonale przygotuje ją do zabiegów nawilżających i pomoże osiągnąć lepsze efekty. W tym celu warto wybrać się na peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję lub oxybrazję. Po wykonaniu tych zabiegów kuracje nawilżające przyniosą znacznie lepsze efekty. Kolejnym problemem, który pojawia się po lecie są przebarwienia i różne plamy na skórze. Z tym problemem doskonale sobie poradzą peelingi o wyższym stężeniu. Jednak trzeba pamiętać o dwóch rzeczach, aby stan skóry nie pogorszył się. Po pierwsze powinien go wykonać specjalista (lekarz lub kosmetyczka), który ma dokładną wiedzę o właściwościach kwasów i dobierze najlepszy rodzaj dla nas. W dodatku nie powinno się ich nakładać na mocno opaloną skórę, ponieważ w efekcie może pojawić się jeszcze więcej przebarwień.

Jesień to również doskonały moment na rozpoczęcie laseroterapii. Lasery pomogą nam uporać się z wieloma problemami, również tymi, które są efektem nieprawidłowej letniej pielęgnacji. Zabiegi laserowe doskonale złuszczają wierzchnią warstwę skóry, wygładzają, wyrównują koloryt i pigment, a także usuwają rozszerzone pory oraz blizny. Warto je wykonać jesienią, ponieważ w tym czasie zapewnimy skórze najlepszą ochronę przed słońcem, ale nie powinniśmy zapominać o kremach zawierających filtry UV.

Pielęgnacja skóry w domu

Profesjonalne zabiegi przynoszą doskonałe efekty, ale warto wspierać je pielęgnacją w domu. Skórę w okresie jesiennym powinniśmy nawilżać, ponieważ może być przesuszona po lecie. W tym celu warto kupić odpowiedni krem lub balsam, przydatna może być też maseczka oraz serum. Dzięki temu zregenerujesz skórę oraz zapobiegniesz jej ponownemu przesuszeniu. Zrezygnuj z podkładów silnie matujących, ponieważ mogą jeszcze bardziej wysuszać skórę. W okresie jesiennym o wiele lepiej sprawdzą się te o działaniu odżywczym i nawilżającym. Warto też sięgać po produkty z witaminą C, która pięknie rozjaśnia skórę oraz działa antyoksydacyjnie, czyli dotlenia skórę, eliminuje stres i zanieczyszczenia środowiska.  Na delikatne przebarwienia można też stosować produkty z kwasem migdałowym, które są zupełnie bezpieczne, ale nie przynoszą one tak dobrych efektów jak te wykonywane w salonie, ponieważ mają o wiele niższe stężenie.