Większość kobiet ma wiele kosmetyków! Niestety czasami nie potrafimy nad nimi zapanować, a przez to często mamy problem z odnalezieniem wielu z nich. Jest jednak wiele sposobów, które umożliwią nam estetyczne przechowywanie kosmetyków. Przedstawiamy Wam kilka z nich! Dzięki temu kosmetyki staną się ciekawym elementem aranżacji wnętrza.

Przygotuj ozdobne słoiki

Słoiki mogą mieć wiele funkcji! Najpopularniejszym ich zastosowaniem jest oczywiście przechowywanie przetworów. A czy przyszłoby Ci do głowy, że świetnie sprawdzą się jako pojemniki na akcesoria do makijażu? Oczywiście w tym przypadku nie warto wybierać zwyczajnych słoików. Zdecydowanie lepiej dostosować je do aranżacji własnej toaletki, a będą świetnym miejsce na estetyczne przechowywanie kosmetyków. W tym celu możesz użyć gotowych ozdobnych słoików lub samodzielnie przygotować te zwykłe. Wszystko zależy od Twojej pomysłowości i czasu. Zobaczysz, że pędzelki do makijażu, kredki oraz szminki świetnie będą prezentować się właśnie w takich pojemnikach!

Wykorzystaj niepotrzebne pojemniki

Słoiki to niejedyne pojemniki, w których możemy przechowywać kosmetyki. Jest wiele różnych rzeczy codziennego użytku, które można wykorzystać w tym celu. Szminki, pędzelki i kredki świetnie będą się prezentować umieszczone w plastikowych kubkach lub słoiczkach po świeczkach. Czasami dostajemy czekoladki  w ozdobnych opakowaniach, w których też możemy ułożyć swoje kosmetyki. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni. Jednak pamiętajmy, aby wybierać tylko te pojemniki, które prezentują się wyjątkowo estetycznie i pasują do aranżacji całego pomieszczenia.

Wybierz półkę o nietypowych kształtach

Dopiero urządzasz swój pokój i nie wiesz, gdzie przechowywać kosmetyki. Toaletka nie jest jedynym rozwiązaniem! Możesz pomyśleć o zakupie półki naściennej, ale nie takiej typowej. Świetnym rozwiązaniem będzie model o fantazyjnych kształtach, na której można układać kosmetyki i tworzyć ciekawe kompozycje. Takie rozwiązanie będzie nie tylko ciekawie wyglądać, ale też okazuje się niezwykle praktyczne, ponieważ wszystkie produkty będą na wyciągnięcie ręki.

Półka w ramce

Masz kosmetyki ułożone na półce, ale nudzi Cię jej wygląd? Jest sposób, aby to zmienić! Wystarczy odpowiednio ozdobić tę półkę, ale nie mamy na myśli jakiś naklejek, czy innych oklepanych pomysłów. Jeżeli kosmetyki masz ułożone na regałach na ścianie, to możesz znaleźć ramę, które będzie je otaczała. W taki prosty sposób stworzysz niezwykle gustowną półkę na kosmetyki i nadasz wnętrzu zupełnie inny klimat. Wygląd ramy najlepiej dobrać do aranżacji całego pokoju, aby   stanowiła spójną całość z resztą wyposażenia.

Wykonaj własną podstawkę z gałęzi drewna

Ten pomysł jest bardzo oryginalny, ale wymaga większych zdolności manualnych. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni kawałek drewna, a możemy z niej wykonać spersonalizowaną podstawkę na najważniejsze kosmetyki. W naszym drewnie musimy tylko wywiercić otwory dostosowane do produktów, których używamy na co dzień. Dzięki temu wszystkie niezbędne kosmetyki będziemy mieć zawsze pod ręką i nie będziemy musiały ich szukać w trakcie porannego makijaży. W dodatku takie rozwiązanie świetnie wkomponuje się w wygląd toaletki.