W czerwcu w kinach czeka na nas biografia kolejnego światowej sławy muzyka. Nie zabraknie też filmów poruszających ważne tematy społeczne i dotyczących dokonywania trudnych wyborów. Rozrywkę zapewni brawurowa komedia, a polski thriller dostarczy dreszczyku emocji. Na co więc warto wybrać się do kina w czerwcu?

Rocketman

https://m.youtube.com/watch?v=fXmDRYCpcTw

Elton John to bez wątpienia jedna z największych gwiazd muzyki pop. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się filmy biograficzne, więc nikogo nie dziwi fakt, że tym razem padło na tego artystę. W końcu to nie tylko wielka gwiazda, ale też osoba z ciekawym życiorysem. W Rocketman poznajemy Eltona Johna jeszcze jako Reginalda Dwighta na chwilę przed przełomem w jego karierze. Przekonamy się, w jaki sposób nieśmiały geniusz pianina z małego miasteczka stał się jedną z ikon popkultury i największych osobowości XX wieku.

Tajemnice Joan

https://m.youtube.com/watch?v=zs7tTNxp8DM

Tajemnice Joan opowiada historię kobiety, która bywa określana najbardziej zaskakującym szpiegiem w historii Wielkiej Brytanii. Film oparty jest na bestsellerowej powieści Jennie Rooney, której inspirację stanowiły prawdziwe wydarzenia i opowiada o losach Melity Norwood. Jest rok 2000, wiodąca spokojne życie starsza pani Joan Stanley zostaje aresztowana i oskarżona o szpiegostwo na rzecz komunistycznej Rosji. Wówczas cofamy się do 1938 roku, w którym młoda Joan poznaje tajemniczego i uroczego Leo. Romantyczna idylla zostaje przerwana przez wybuch II wojny światowej. Pracująca w ośrodku badań nad bombą atomową Joan, zostaje poproszona przez Leo o przekazanie Rosjanom ściśle tajnych akt. W tym momencie staje przed trudnym wyborem pomiędzy miłością i zdradą swojego kraju a bliskimi i ich ocaleniem.

Oszustki

Oszustki to doskonała propozycja na lekką rozrywkę po ciężkim dniu. Młody milioner staje się obiektem rywalizacji dwóch oszustek, które utrzymują się z pieniędzy wyłudzanych od bogatych mężczyzn. W rolach głównych zobaczymy Anne Hathaway i Rebel Wilson, a ich zmagania dostarczą nam wiele powodów do śmiechu. Warto wspomnieć, że film to kobieca wersja Parszywych drani – znanej komedii ze Stevem Martinem i Michaelem Canem.

Kobieta idzie na wojnę

Kobieta idzie na wojnę to film, który podbił dziesiątki festiwali na całym świecie, a nawet otrzymał nagrodę Lux przyznawaną przez Parlament Europejski. Jest koprodukcja islandzko-francusko-ukraińska, która opowiada o nauczycielce muzyki, która wypowiada walkę potężnemu koncernowi zagrażającemu islandzkiemu środowisku.

Ja teraz kłamię

Ja teraz kłamię to polski thriller zawierający elementy futurystyczne i sensacyjne. Aktorka Celia, jej partner – reżyser Matt oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne biorą udział w kontrowersyjnym show telewizyjnym. Cała trójka marzy o wygranej, która ich zdaniem może odmienić ich życie, ale wszyscy ponoszą porażkę, a wtedy ich życie zaczyna się komplikować.