Zbliża się strrrrrraszny wieczór, czyli Halloween! Na tę upiorną noc przygotowaliśmy dla Was kilka wartych uwagi  propozycji, dzięki którym poczujecie dreszczyk emocji i przyjemnie spędzicie Halloweenowy wieczór. Zanurzmy się razem w ten magiczny świat, w którym odnajdą się zarówno dzieci jak i dorośli!

Filmowe pozycje na Halloween

Lśnienie

Pisarz wprowadza się wraz ze swoją rodziną do opuszczonego hotelu i przyjmuje tam posadę dozorcy. Z czasem okazuje się, że budynek jest nawiedzony i ma to destrukcyjny wpływ na głównego bohatera. Lśnienie to film oparty na powieści Stephena Kinga. Gra aktorska, jakość zdjęć i muzyczna oprawa są na bardzo wysokim poziomie. Wiele scen z dzieła weszło do kanonu popkultury już na stałe. Kto jeszcze nie obejrzał tego klasyka, koniecznie powinien to nadrobić.

Gnijąca Panna Młoda

Ta animowana produkcja Tima Burtona to czarna komedia, która spodoba się nie tylko dzieciom. Historia Victora uczy widza, że pozory mylą. W skutek pechowego zbiegu okoliczności główny bohater bierze za żonę tytułową Gnijącą Pannę Młodą i z czasem uświadamia sobie, jak jego dotychczasowe życie było smutne i nijakie w porównaniu do świata umarłych. Ta pozycja z pewnością zapadnie w pamięci na dłużej, dzięki nauce i zabawnym scenom, rozbrajających nawet największych malkontentów.

Rodzina Addamsów

Addamsowie to rodzina ekscentryków. Ich posiadłość mieści się niedaleko cmentarza. Ojciec Gomez wraz z żoną Morticią wychowują dwójkę dzieci i oddają się niekonwencjonalnym rozrywkom – lubują się we wszystkim, co ma posmak grozy. Pewnego dnia nieuczciwy adwokat z zamiarem przejęcia rezydencji posyła do rodziny Addamsów oszusta podającego się za zaginionego przed laty Festera Addamsa, brata Gomeza. To pozycja wnosząca mnóstwo czarnego humoru. Z pewnością sprawdzi się jako rozrywka dla całej rodziny!

Inni

Akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Główna bohaterka zamieszkuje ponurą rezydencję na wyspie Jersey wraz z dwojgiem dzieci cierpiących na światłowstręt. Za sprawą serii dziwnych zdarzeń można odnieść wrażenie, że dom jest nawiedzony. Film ze względu na swój mroczny i gotycki klimat zdecydowanie wyróżnia się na tle innych thrillerów. Nicole Kidman, która zagrała rolę głównej bohaterki – Grace – znakomicie wykreowała tę postać. To jeden z tych filmów, który przyjemnie ogląda się z uwagi na walory estetyczne, a jednocześnie przysparza nam sporą dawkę dreszczyku emocji.

Edward Nożycoręki

Kolejna produkcja Tima Burtona musiała znaleźć się na naszej liście, ze względu na niezwykły klimat. Film przedstawia historię wrażliwego chłopca – Edwarda, który jest nożycoręki. Kiedy główny bohater zostaje pozbawiony opieki swego twórcy trafia na rodzinę w pobliskim miasteczku, która postanawia go przygarnąć. Poznaje tam nastolatkę, którą z czasem obdarzy głębokim uczuciem. Ten film polubią fani fantasy i romantycznych historii. Obsada aktorska razem z muzyką i pięknymi kadrami z pewnością umilą wam Halloweenowy wieczór.

Donnie Darko

Ostatni film na naszej liście to historia amerykańskiego nastolatka, który jest prześladowany przez upiorną postać człowieka przebranego za królika. Z początku może się wydawać, że nic ze sobą nie współgra tak, jak powinno, ale spokojnie, wraz z rozwojem akcji wszystko zaczyna się układać w harmonijną całość. Pozycja ta szczególnie spodoba się miłośnikom astrofizyki oraz fanom dramatu.