Przeprowadzka to wydarzenie, które przynajmniej raz w życiu może przydarzyć się każdemu z nas. Wiele osób twierdzi, że zmiana mieszkania wiąże się ze stresem i nadmiarem negatywnych emocji. Jednak jest wiele sprawdzonych sposobów, których praktyczne zastosowanie pozwala bez problemu przeżyć przeprowadzkę. Sprawdź jak przenieść się do nowego mieszkania i uniknąć przy tym paraliżu w codziennym życiu. Punktem wyjścia i pytaniem, na które musisz sobie odpowiedzieć jest to, czy przeprowadzasz się samodzielnie, czy też korzystasz z pomocy firmy przeprowadzkowej. Odpowiedź na to pytanie zdeterminuje kolejność kroków, jakie trzeba będzie podjąć w następnej kolejności.

Przeprowadzka – jak się do niej przygotować?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przygotowania do przeprowadzki najlepiej jest rozpocząć już kilka tygodni przed planowaną datą zmiany mieszkania. Pozwoli to zmniejszyć stres związany z tym wydarzeniem. Na początku warto pamiętać, że przeprowadzka to dobra motywacja do zweryfikowania, czy wszystkie przedmioty znajdujące się w domu rzeczywiście potrzebne. Jeśli jakieś rzeczy nie nadają się już do użytku warto je wyrzucić. Natomiast jeśli coś ma jeszcze jakąś wartość, a nie przyda się, można oddać to bliskim lub przeznaczyć na cel charytatywny.

Po takich porządkach pozostanie mniej ekwipunku do zapakowania i przewiezienia do nowego lokum. Jeśli chodzi o pakowanie rzeczy najlepiej jest posegregować je do dużych kartonowych pudeł i opisać, co znajduje się w każdym z nich. Dzięki temu łatwiej będzie rozpakować pakunki i poukładać je w nowym mieszkaniu. Natomiast w przypadku transportu dobrze jest skorzystać z pomocy przyjaciół i bliskich. Bez dwóch zdań przeprowadzka będzie wiązała się również z koniecznością wzięcia urlopu w pracy – pomyśl więc o tym odpowiednio wcześnie.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej?

Jeśli uważasz, że przeprowadzka to dla Ciebie zbyt duże wyzwanie lub po prostu nie masz czasu, aby zorganizować wszystko na własną rękę postaw na firmę przeprowadzkową. Dlaczego warto skorzystać z jej usług? Odpowiedź znajdziesz poniżej: 

  • to recepta na szybką i sprawną przeprowadzkę – oszczędność czasu jest naprawdę duża,
  • transport dorobku jest bezpieczny,
  • różnorodna flota pojazdów w takich firmach sprawia, że za jednym razem można przewieść wszystkie rzeczy do nowego lokum,
  • firmy przeprowadzkowe oferują szeroki zakres kompleksowych usług,
  • jeśli w trakcie przeprowadzki coś się zepsuje można ubiegać się o odszkodowanie z polisy ubezpieczeniowej,
  • to profesjonalna pomoc oferowana przez ekspertów w swojej dziedzinie,
  • taka przeprowadzka jest dopięta na ostatni guzik pod względem logistycznym.

Zapamiętaj, że przeprowadzkę da się przeżyć bez stresu i nieprzespanych nocy. I to bez względu, na którą z powyższych metod postawisz. Najważniejsza jest bowiem organizacja podejmowanych działań oraz rozpoczęcie przygotowań odpowiednio wcześnie. Przeprowadzka powinna opierać się na założeniach zawartych w planie, który pozwoli krok po kroku realizować kolejne przedsięwzięcia i sprawi, że nie zapomni się o niczym istotnym. Warto wcześniej samodzielnie stworzyć taki plan działania. Wybierz więc sposób zorganizowania przeprowadzki, który będzie zgodny z twoimi potrzebami i zacznij kolejny rozdział życia w nowym mieszkaniu.

Autor: Karolina Mondel