Jak przetrwać świąteczną gorączkę?

Wprawdzie do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, ale wiele osób już się do nich przygotowuje. Niestety, część z nas dopadła już świąteczna gorączka. Szukanie prezentów, generalne porządki, przygotowanie stylizacji na wigilijną kolacje. To codzienność niektórych z nas. Pozostali cieszą się ostatnimi chwilami, bo już niedługo też wpadną w wir przygotować. Jednak przez zabieganie możemy nie dostrzec tego co najważniejsze w tym okresie i nie poczujemy ducha świąt. Dlatego przygotowaliśmy kilka porad, jak przetrwać świąteczną gorączkę.

Pomyśl o tym, co jest naprawdę ważne w tym okresie

W ostatnim czasie święta zyskały bardzo komercyjny charakter. Najważniejsze są prezenty, choinki i wystawne ozdoby, piosenki oraz filmy świąteczne. Wszystko musi być najdroższe, najpiękniejsze i powinno robić doskonałe wrażenie. Przez to wszystko zapominamy, o co naprawdę chodzi w Bożym Narodzeniu. Dlatego warto znaleźć chwilę na to, aby odpocząć od biegania po sklepach i odnaleźć prawdziwego ducha świąt. Dla osób wierzących w końcu najważniejsze powinno być narodzenie Jezusa, a on na świat nie przyszedł w żadnych luksusach, wiec nic się stanie, jak na chwilę odpuścisz przygotowania. Dla niewierzących to powinien być dzień, jak każdy inny, ale też wciągnęli się w celebrację tego święta. Jednak, czy nie ważniejszy jest czas spędzony z rodziną lub przyjaciółmi w doskonałej atmosferze zamiast przygotowania wszystkiego na pokaz.

Przygotuj plan działania

Przygotuj plan świątecznych przygotowań, ale nie jakiś drobiazgowy. Jednak warto mieć listę rzeczy, które należy zrobić przed Bożym Narodzeniem. Zaznacz te, które można zrobić wcześniej i powoli je realizuj. Na koniec zostanie Ci niewiele czynności do wykonania. Jeśli nie zostawisz wszystkiego na ostatnią chwilę, unikniesz przedświątecznej bieganiny.

Zrób wcześniej zakupy

Nie zostawiaj świątecznych zakupów na ostatnią chwilę. Tuż przed świętami w sklepach są tłumy, a wszyscy są w amoku. Wtedy o wiele trudniej nad sobą zapanować. Jeśli zrobisz zakupy z wyprzedzeniem, nie wpadniesz w świąteczny szał zakupów. W tym czasie o wiele łatwiej kupić tylko to, czego naprawdę potrzebujesz, a humor nadal będzie Ci dopisywał. Są rzeczy, których nie da się kupić wcześniej, o niektórych pewnie też zapomnisz. Dlatego tuż przed Bożym Narodzeniem na zakupy wychodź wyłącznie z listą zakupów i unikaj tłumów wariujących na punkcie świąt, bo ich nastrój może Ci się udzielić.

Podziel obowiązki

Z reguły wszystko jest na Twojej głowie i tylko Ty zajmujesz się przygotowaniami do świąt? To nie jest dobre rozwiązanie! W takiej sytuacji Twój nastrój zdecydowanie się pogorszy i nie będziesz cieszyć się świętami. Dlatego podziel obowiązki, inni domownicy również powinni brać udział w przygotowaniach. Wtedy Ty będziesz miała zdecydowanie mniej do zrobienia, a humor od razu zacznie Ci dopisywać. Wtedy ponownie docenisz urok Bożego Narodzenia.

Nie wszystko musi być idealne

W święta nie chodzi o to, aby wszystko było idealne. To nic strasznego, że jakaś potrawa się nie uda. Przecież jest wiele innych, które będą smakować gościom i domownikom. Dzieci nie zawsze będą miały idealnie czyste ubrania, ale przecież to też nie jest jakiś wielki problem. Jest wiele rzeczy, które mogą się nie udać, ale nie powinny Ci psuć świątecznego nastroju. Przestań wywierać na siebie presję, że wszystko musi być idealne. Przypomnij sobie święta z dzieciństwa – wiele współczesnych gadżetów, wtedy nie było, a wszyscy byli szczęśliwi. Dlatego po prostu ciesz się tym magicznym okresem w gronie najbliższych osób i nie przejmuj się, że coś nie wyszło.

Post Author: Redakcja

Leave a Reply