Co robić, gdy masz mniej pieniędzy od swoich przyjaciół?

Nie jest tajemnicą, że nierówne dochody mogą źle wpływać na romantyczne relacje. Podobny problem może się pojawić także wśród przyjaciół. Czasami może pojawić się napięcie w kwestii finansowej w gronie znajomych, szczególnie przy wyborze miejsca na spotkanie. Jednak można ich uniknąć bez zadłużania się, wystarczy odrobina kreatywności!

Bądź szczery!

Dla niektórych może to być zaskakujące, ale to najprostsze rozwiązanie jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Oczywiście, nie musimy opowiadać ze szczegółami o naszych problemach finansowych, wystarczy tylko wspomnieć, że musisz zmniejszyć wydatki. Jeśli w danej chwili nie stać Cię na jakieś wyjście, po prostu odmów albo zaproponuj tańszą alternatywę. Innym może się spodobać Twoja propozycja, a może nie tylko Ty masz problemy finansowe w Twojej grupie znajomych i ktoś będzie Ci wdzięczny, że się wyłamałeś.

Zostań specjalistą od aktywności w promocyjnej cenie!

W każdym mieście jest dużo bezpłatnych lub bardzo tanich, a przy tym ciekawych wydarzeń. Wystarczy tylko ich dobrze poszukać! Mogą to być koncerty lub przedstawienia plenerowe, bezpłatne wejścia do muzeum, a także różne sportowe wydarzenia. Jak zrobisz mały research, to będziesz w szoku, jak dobrze można się bawić za darmo. W dodatku bary, restauracje, kina, kręgielnie, a także inne ciekawe miejsca oferują ciekawe promocje w konkretnych dniach lub godzinach. Możesz się zdziwić, ale Twoje propozycje powinny się spotkać z dużym entuzjazmem wśród Twoich przyjaciół. W końcu nikt nie lubi przepłacać, ale nie każdy ma czas wyszukiwać ciekawe oferty.

Zorganizuj ciekawe wydarzenia!

Nie musicie się zawsze spotykać na mieście, czasami można spędzić ciekawie czas u kogoś w domu. I nie musi to być zwykła domówka, na której tylko będziecie pili i gadali. Można wykazać się większą kreatywnością oraz zorganizować różne wydarzenia. Świetnym pomysłem będzie wieczór gier albo festiwal filmów tematycznych. Możecie się też umówić i na zmianę organizować comiesięczną kolację, na którą każdy coś przyniesie. W ten sposób spędzicie trochę czasu razem, zadbacie o Wasze przyjacielskie relacje, a przy okazji zaoszczędzicie pieniądze.

Zaplanuj, kiedy możesz wydać więcej pieniędzy!

Kiepska sytuacja finansowa nie oznacza, że cały czas musisz oszczędzać i unikać wszystkich droższych wyjść. Możesz sobie czasem pozwolić na odrobinę szaleństwa, ale musisz robić to z głową. Kluczem do sukcesu jest planowanie z wyprzedzeniem oraz oszczędzanie na bieżąco. Dzięki temu będziesz mógł czasami pozwolić sobie na wspaniały wyjazd lub ciekawe, ale droższe wyjście ze znajomymi. Trzeba tylko określić priorytety i wybrać wydarzenia, z których nie chcemy zrezygnować oraz takie, które możemy sobie darować, aby zaoszczędzić pieniądze.