Świąteczne prezenty last minute – propozycje

Do świąt zostało już niewiele czasu, a niektórzy nadal kupują prezenty. Część nie miała chęci chodzić po sklepach, a inni po prostu nie mają pomysłu, co kupić. Nadmiar dostępnych rzeczy potrafi przytłoczyć i naprawdę trudno jest wybrać odpowiednią rzecz. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji prezentów, które zawsze się sprawdzą.

Vouchery lub karty upominkowe

Vouchery lub karty podarunkowe to doskonałe rozwiązanie. Takie prezenty ucieszą każdego. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce lub sklep oraz kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na prezent. Resztą zajmie się już obdarowywana osoba. Możliwości mamy sporo. Teraz praktycznie w każdym miejscu możemy kupić voucher lub kartę upominkową. Tak więc nie musimy się ograniczać do sklepu.Takie rozwiązania oferują też salony fryzjerskie i kosmetyczne, kina, teatry, siłownie i wiele innych miejsc. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że znana jest cena, a czasami chcemy ją ukryć.

Kosmetyki

Kosmetyki zawsze się sprawdzają, ale w tym przypadku jest jeden warunek. Musimy dobrze znać potrzeby obdarowywanej osoby. Niestety, często zdarzają się wpadki, że młoda dostaje krem przeciwzmarszczkowy powyżej 50 lat. Taki prezent raczej nikogo nie ucieszy. Dlatego kosmetyki najlepiej kupować dla osoby, którą dobrze znamy i na pewno wiemy, czego konkretnie może potrzebować. W przeciwnym razie możemy kupić prezent, który się kompletnie nie sprawdzi.

Książka

Dla miłośników literatury książka będzie doskonałym prezentem, ale nie tylko. Jak wybrać odpowiednią pozycję? Możemy zdecydować się na obecny hit literacki albo klasykę literatury. Najlepiej wybierać książkę w ładnej oprawie, a będzie dodatkowo stanowić ozdobę biblioteczki. Innym pomysłem może być wybranie lektury, która nawiązuje do zainteresowań danej osoby. Wielbicielka mody może się ucieszyć z biografii jakiegoś projektanta, a miłośnik historii z książki na temat ciekawostek historycznych.

Samodzielnie przygotowany zestaw prezentowy

Zdarza się, że kupujemy też prezenty dla dalszych znajomych. W tym przypadku już nie przykładamy dużej uwagi do wyboru podarunku. Jednak nie kupujmy byle czego. Najlepiej przygotować ładny prezentowy, w którym możemy umieścić kawę, herbatę, słodycze oraz elegancki kalendarz. Tak naprawdę niewielki prezent, a może sprawić wiele radości.

 

Post Author: Redakcja

Leave a Reply