Telefoniczne zapisy do salonów piękności odchodzą do lamusa

Powoli stajemy się społeczeństwem sieciowym. W dobie postępu technologicznego, wszystko chcemy wykonać w sieci. Skoro można zamówić jedzenie czy umówić do lekarza przez internet, to czemu nie można zapisać się do kosmetyczki czy fryzjera w ten sam sposób? Chwileczkę, od jakiegoś czasu to jest możliwe.

Jak wyglądały zapisy do kosmetyczki/fryzjera dawniej?

Dawniej, żeby skorzystać z usług kosmetyczki lub fryzjera, trzeba było osobiście zapisać się na wizytę. Z czasem ten system zapisów wyparły rezerwacje telefoniczne. Było to sporym ułatwieniem, gdyż nie wychodząc z domu, można było umówić się na zabieg. Obecnie nie jest to dobry sposób. Częste nieudane próby połączenia, problemy ze znalezieniem odpowiedniego terminu i konieczność kontaktu w godzinach pracy salonu. Tak wyglądają telefoniczne zapisy.

Obecnie jednak ludzie są tak zapracowani, że nawet ten system zapisów nie zdaje egzaminu. Chroniczny brak czasu skutkuje zapominaniem o konieczności rezerwacji wizyty. Inna sprawa, że nie zawsze proces zapisu przebiega sprawnie. Często już samo dodzwonienie się do punktu graniczy z cudem. A gdy już w tej kwestii osiągniemy sukces, czeka nas żmudne ustalanie terminu.

Wyobraź sobie, że jest już późna pora, a Ty koniecznie musisz zapisać się na zabieg. Niestety salon lub klinika są już nieczynne, więc musisz czekać aż do ich otwarcia. Rano kilka razy próbujesz się dodzwonić – bezskutecznie. W końcu ktoś odbiera telefon, ale wszystkie interesujące Cię godziny są już zajęte. Ostatecznie dopasowujesz się do jednego z wolnych terminów, jednak kosztuje Cię to wiele nerwów, czasu, wysiłku i wyrzeczeń.

Zapisy on-line ułatwiają życie

Internetowa rezerwacja zabiegów jest o wiele prostsza i szybsza niż telefoniczna. Wystarczy dostęp do internetu i dosłownie chwila, aby zarezerwować usługę. Pozwala uniknąć czekania na podniesienie słuchawki oraz zadawania zbędnych pytań o zajęte terminy. Dokonuje się jej na stronach salonów kosmetycznych czy fryzjerskich. Tam wyświetlą się tylko wolne terminy, więc od razu możesz wybrać ten, który Ci odpowiada. Wystarczy wejść na stronę, kilka razy kliknąć myszką i już jesteś zapisana na zabieg. Prawda, że proste?

Rezerwacja on-line oferuje większe możliwości niż telefoniczna. W normalnych warunkach jesteśmy w stanie zapisać się na zabieg tylko w godzinach pracy salonu lub kliniki. Zazwyczaj jednak więcej czasu mamy wieczorami i w weekendy, kiedy część salonów jest nieczynna. System rezerwacji on-line sprawia, że możemy zapisać się na zabieg o każdej porze dnia i nocy. Rezerwacje działają w czasie rzeczywistym, więc, po ich potwierdzeniu, wybrany termin zostaje od razu zablokowany. Jeżeli umawiamy wizytę w nocy, salon rano zobaczy naszą rezerwację w swoim terminarzu. Chyba każdy zgodzi się z opinią, że zapisy internetowe to oszczędność czasu.

 

Rosnąca popularność rezerwacji internetowych sprawiła, że dotarły one również do sektora urodowego. Są one komfortową alternatywą dla zapisów telefonicznych. Nie musimy dostosowywać się do godzin pracy salonu, możemy zarezerwować wizytę w odpowiednim dla nas momencie. Gdy zapisujemy się on-line, unikamy też długiego ustalania pasującego nam terminu, ponieważ wszystko wyświetla się na ekranie komputera lub telefonu. Rezerwacja internetowa znacznie upraszcza i skraca czas umawiania na zabieg. Cały proces trwa kilka minut i ogranicza się do kilku kliknięć.

 

 

 

Post Author: Redakcja

Leave a Reply