Z roku na rok pojawia się coraz więcej seriali i filmów, które poruszają tematykę psychologiczną. Twórcy skupiają się na ukazaniu doskonałej psychologii bohatera. Oprowadzają widzów po jego życiu, zwracając uwagę na najmniejsze szczegóły, bo każdy ten szczegół kształtuje sylwetkę filmowych postaci. Poniżej znajduje się lista seriali, które bez problemu można obejrzeć na platformie internetowej Netflix lub HBO GO.

Top 3 seriali psychologicznych

This is Us

Serial This is Us (Tacy jesteśmy) powstał w 2016 roki i aktualnie ma już trzy sezony. Niestety w Polsce nie jest zbyt popularny. Akcja This is Us rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych: teraźniejszości, przeszłości i przyszłości. Opowiada historię zwykłej rodziny i ich codziennych problemów, z którymi muszą mierzyć się każdego dnia. W pierwszym odcinku poznajemy: Rebeccę (Mandy Moore) i Jacka (Milo Ventimiglia) oczekujących na narodziny trojaczków, Kate (Chrissy Metz), która cierpi na otyłość, jej brata Kevina (Justin Hartley) gwiazdę sitcomu, niezadowolonego ze swojej pracy, a także biznesmena Randalla (Sterling K. Brown), porzuconego w dzieciństwie przez ojca, którego teraz chce odnaleźć. Z każdym odcinkiem dowiadujemy się, że losy czwórki tych bohaterów są ze sobą powiązane, a ich relacje nie są tak oczywiste i banalne, jak mogłoby się na początku wydawać. Produkcja bardzo wyróżnia się na tle innych i przy oglądaniu na pewno przyda się paczka chusteczek!

Atypical

Kolejny serial, który warto obejrzeć jest Atypical (Atypowy). To jedna z nowszych produkcji Netflixa, dlatego też jest bez problemu dostępna na tej platformie. Główny bohater to Sam (Keir Gilchrist), osiemnastolatek, który walczy z objawami wskazującymi na zaburzenia ze spektrum autyzmu, ponieważ chce być jak inni nastolatkowie. Chłopak chce zacząć chodzić na randki, poznać miłość swojego życia i tym samym uwolnić się od  nadopiekuńczych rodziców. Oprócz problemów Sama, twórcy zwracają uwagę na jego siostrę, której również jest ciężko, gdy matka całą uwagę poświęca bratu. Okazuje się również że matka nie ma łatwego życia, ponieważ praktycznie sama wychowuje dwójkę nastolatków, podczas gdy ojciec jest zajęty pracą. Serial jest bardzo mądrą i pouczającą opowieścią, którą warto obejrzeć z całą rodziną!

Sharp Objects

Sharp Objects (Ostre przedmioty) jest serialem, który całkowicie wyróżnia się na tle This is Us, czy Atypical. Dzieje się tak dlatego, że produkcja oprócz nakreślania widzom krok po kroku sylwetek bohaterów, jest świetnym serialem dla osób, które lubią nacieszyć oczy pięknymi zdjęciami oraz uszy; wspaniałą muzyką. Historia opisuje losy dziennikarki, Camille Preaker (Amy Adams), która wraca do rodzinnego miasta w celu napisania artykułu o morderstwie dwóch dziewczynek. Okazuje się, że powrót na stare śmieci sprawia, że bohaterka wraca do trudnej przeszłości, a przed odbiorcą stoi zadanie rozszyfrowania mrocznych tajemnic Camille…

Autor: Karolina Herba