Top 5 książek o rozwoju osobistym

Czytanie książek to lekarstwo dla duszy. Jeszcze lepiej, jeśli lektury, po które sięgamy, dotyczą naszego rozwoju, motywacji i będą dla nas nadzieją, że wszystko się ułoży. Przedstawione poniżej pozycje sprawią, że całkowicie zmienisz nastawienie do życia. Poszerzą twoje horyzonty, pomogą Ci lepiej zrozumieć siebie, a co najważniejsze zrobią na Tobie ogromne wrażenie. Teraz nie pozostaje nic innego, jak zagłębić się w niesamowitą moc słowa.

Top 5 książek o rozwoju osobistym

Potęga podświadomości, Joseph Murphy

Wszystko, co dzieje się w Twoim życiu zależy od ciebie i Twoich myśli. Jeżeli zmienisz sposób myślenia, osiągniesz wymarzony cel. Autor zawarł w swojej książce techniki, dzięki którym pokonasz przeszkody na drodze do marzeń. Ten niezwykły poradnik pokaże Ci, jak usunąć psychiczne bariery między Tobą a Twoimi marzeniami. Uspokaja wewnętrznie i powoduje, że człowiek nawet w momencie totalnego przygnębienia nabiera ochoty na dalsze istnienie. Zdecydowanie jest prekursorem wszystkich psychologicznych książek w tej tematyce.

W pułapce myśli, Steven C. Hayes, Spencer Smith

 Dzięki tej książce na dobre poradzisz sobie z lękiem, strachem oraz depresyjnym nastrojem. Nauczysz się, jak akceptować siebie i swoje uczucia. Autorzy zaproponowali ACT, czyli terapię akceptacji i zaangażowania. Książka obejmuje część praktyczną i teoretyczną. Zawarte są w niej ćwiczenia na pozbycie się negatywnych myśli. Dosadna ilość wiedzy zostanie Ci przekazana w sposób humorystyczny i zrozumiały. Co ważne, książka w bardzo ciekawy sposób opisuje działania, które zachodzą w naszej głowie w trakcie procesu myślowego oraz mechanizmy nimi kierujące.

Mów własnym głosem, Regina Brett

50 porywających lekcji, które autorka dedykuje swoim czytelnikom. Głoś swoją prawdę, nie milcz. Mów co uważasz, pisz o tym, co trudno Ci powiedzieć na głos. Zmierz się z prawdą. Tylko w taki sposób stajemy się wolni. Dzięki książce nauczysz się głosić swoją historię oraz nieustannie cieszyć się z każdych chwil w życiu. Dodatkowo, jeśli interesujesz się dziennikarstwem i chcesz poprawić swój warsztat pisarski, koniecznie musisz sięgnąć po książkę Reginy Brett.

Uwierz w siebie i działaj, Brian Tracy, Christina Stein

Blokują Cię pesymistyczne myśli? Czujesz się nieszczęśliwy i chcesz to zmienić? Brakuje Ci pewności siebie? Już czas, byś nauczył się nowej strategii, dzięki której najszczęśliwsi i najbardziej spełnieni ludzie osiągają swoje cele i zdobywają to, czego pragną. Dzięki tej książce zwiększysz odporność na niepowodzenia, odzyskasz kontrolę nad swoim życiem, nauczysz się akceptować zaistniałe sytuacje, a w końcu raz na zawsze uwolnisz się od negatywnych wzorców myślowych. Nigdy nie jest za późno na zmianę swojego życia na lepsze. Zrób to teraz!

Jesteś cudem, Regina Brett

Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. Każda zmiana, której dokonujemy, aby świat był lepszy, to cud. Książka zawiera 50 felietonów, które obudzą w czytelniku natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów. Pozycja niezwykle mądra i pouczająca.

Post Author: Emilia Nowak

1 thought on “Top 5 książek o rozwoju osobistym

    Ewa

    (20 maja, 2020 - 3:46 pm)

    Ja czytam sukces jest dla ciebie

Leave a Reply