Okres jesienno-zimowy to doskonały moment na czytanie. Wieczory z książką są doskonałą alternatywą dla kolejnego serialu. W końcu czytanie wzbogaca nasze słownictwo i rozwija wyobraźnię. Sprawdź, które książki warto przeczytać w tym roku!

Top 5 książek

„Wybaczam Ci” Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych polskich autorów. Jego liczne grono wielbicieli z niecierpliwością oczekuje na kolejne książki. Jedną z najnowszych pozycji jest powieść „Wybaczam Ci”, która dostarcza czytelnikom wiele wrażeń. Ina Kobryn, główna bohaterka powieści, prowadzi uporządkowane życie i może się pochwalić sukcesami zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Jednak, czy rzeczywiście dobrze zna swojego męża? Jedna wiadomość może zmienić całe jej uporządkowane życie. Pewnej nocy na profilu facebookowym męża zauważa wiadomość do nieznajomej dziewczyny o treści „wybaczam ci”. Następnego dnia okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na środku placu Konstytucji w Warszawie. Wkrótce kobieta zaczyna odkrywać kolejne tajemnice męża. 

Seria „Joanna Chyłka” Remigiusz Mróz

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z twórczością Remigiusza Mroza z pewnością powinny sięgnąć po serię „Joanna Chyłka”. Książki są tak popularne, że doczekały się już przeniesienia na srebrny ekran. Serialowe ekranizacje również cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dlatego jeżeli jeszcze nie mieliście okazji poznać nieustępliwej pani prawnik, to najwyższa pora to nadrobić. 

„Będą z tego kłopoty” Agata Przybyłek

Komediowa odsłona Agaty Przybyłek z pewnością zaskoczy wielu fanów pisarki. W powieści „Będą z tego kłopoty” przenosimy się do szkolnej rzeczywistości. Poznajemy trzy przyjaciółki, które uczą w szkole. Asia – dyrektor, która ma poważne kłopoty, bo ktoś napisał na nią donos do pani burmistrz. Ela marzy o otwarciu własnej firmy, ale nikt z bliskich w nią nie wierzy. Magda nie może się pogodzić z rozstaniem z mężem i prosi go o pewną przysługę. 

„Włoskie love story” Natalia Sońska

A może tak przenieść się do gorących Włoch w jesienny wieczór? Dzięki Natalii Sońskiej to możliwe! Akcja jej najnowszej powieści rozgrywa się w Rimini. To właśnie w tej miejscowości pracuje Ola – główna bohaterka powieści. Jednak to dla niej trudny okres, ponieważ obiecała swojemu chłopakowi, że już ostatni sezon spędzi w tym nadmorskim kurorcie. Dziewczyna czeka na przyjazd ukochanego Krzyśka i liczy, że chłopak się jej oświadczy. Poznaje jednak Marcina, który zupełnie odmienia jej życie. 

„Rumunia. Albastru, ciorba i wino” Agnieszka Krawczyk

Z czym Wam się kojarzy Rumunia? Pewnie wiele osób powie, że hrabią Draculą! Jednak ten kraj ma znacznie więcej do zaoferowania. Chcielibyście się dowiedzieć więcej o Rumunii? A może uzyskać odpowiedzi na pytania:

  • Czy w Rumunii kradło się panny młode?
  • Który światowej sławy projektant mody przywłaszczył sobie narodowy skarb, czyli rumuńską bluzkę?
  • Kto wpadł na pomysł, by błękitem ożywić nagrobki na Wesołym Cmentarzu?

Koniecznie musicie sięgnąć po książkę „Rumunia. Albastru, ciorba i wino”. Autorka opisuje rumuńskie tradycje, ale odnosi się też do czasów współczesnych. Lektura książki to doskonały sposób, aby lepiej poznać też różnorodny kraj.