Zaczął się Nowy Rok, a wraz z nim pojawiły się nowe trendy. Dotyczy to również aranżacji wnętrz. Oczywiście nie namawiamy nikogo, aby decydował się na remont mieszkania tylko po to, aby był zgodny z trendami. Jednak niewielkie zmiany często mogą zupełnie odmienić charakter pomieszczeń. A jakie są najgorętsze trendy w aranżacji wnętrz w 2018 roku?

Nowoczesny maksymalizm

Niedawno rządził minimalizm, teraz pora na maksymalizm. Ten trend wkracza w wielkim stylu i chociaż na powoli opanowuje katalogi wnętrzarskie, możemy być pewni, że już niedługo będzie go coraz więcej. Czym się charakteryzuje maksymalizm? W tym przypadku możemy sobie pozwolić na pełen przepych, mnóstwo barw i wzorów, a także mebli w różnym stylu pozornie do siebie niepasujących. Maksymalizm pomoże ukazać indywidualny i niepowtarzalny charakter właściciela. Jeśli mamy ciekawe przedmioty kolekcjonowane przez lata, a martwiliśmy się do tej pory, że nie będą pasować, to ten trend umożliwia nam wprowadzić je do naszych wnętrz.

nowoczesny maksymalizm w aranżacji wnętrz

Nasycone odcienie

W tym sezonie w aranżacji wnętrz będą dominować głębokie, nasycone odcienie. Stopniowo będzie się rezygnować z pasteli na rzecz intensywniejszych kolorów. Wśród odcieni wskazanych przez Instytut Pantone znajdziemy m.in. pomidorową czerwień (Cherry Tomato), mocny fiolet (Ultra Violet), czy klasyczny granat (Sailor Blue). To jeszcze nie koniec, bardzo modne będą też odważne połączenia kolorystyczne, np. niebieski z pomarańczowym. Jednak miłośnicy delikatniejszych rozwiązań nie muszą się obawiać. Biel, delikatne pastele i jasne szarości nigdy nie wychodzą z mody, a ściany w takich odcieniach można ożywić dodatkami w soczystych kolorach.

nasycone odcienie w aranżacji wnętrz

Duże desenie roślinne

Desenie kwiatowe zawsze były w jakiś sposób przemycane do naszych wnętrz. I chociaż przez pewien czas kojarzyły się z babcinym wzorem, to nadal pojawiały się w formie niewielkich akcentów. W tym sezonie kwiatowe desenie zyskują nowy wymiar i będą naprawdę wielkie. Najmodniejsze będą te w rozmiarze XXL. W dodatku, obok popularnych róży, pojawią się piwonie, bzy, a także egzotyczne rośliny. Gdzie pojawią się kwiaty? Oczywiście, tak jak zwykle będą obecne na zasłonach, obrusach, czy kanapach. Jednak pojawią się też na ścianach, więc warto pomyśleć o zakupie tapety w kwiatowy wzór.

roślinne desenie w aranżacji wnętrz

Łazienka jak w SPA

Wiele osób marzy o spędzaniu czasu w SPA, teraz możemy je urządzić we własnej łazience. W ostatnim czasie wzrasta ich popularność. Wszystko dlatego, że w takiej łazience możemy się o wiele łatwiej zrelaksować i odpocząć od codziennych obowiązków. W takich łazienkach zdecydowanie dominuje drewno oraz kamień, a w przypadku kolorów biel, brąz i zieleń. Wszystko to pozwoli nam żyć w zgodzie z naturą i docenić jej piękno.

łazienka jak spa w aranżacji wnętrz