zdrowe odżywianie

Wracasz zmęczony do domu i jesteś taki głodny, że masz ochotę zjeść cokolwiek – kto z nas nie zna tego uczucia? Niestety, w takich sytuacjach sięgamy po coś, co mamy pod ręką i łatwo to przygotować. Z reguły jest to jakieś niezdrowe pożywienie. Na szczęście są sposoby, które ułatwiają planowanie, przygotowanie i gotowanie posiłków. Warto się do nich stosować, a zdrowe odżywianie stanie się łatwiejsze!

Miej zawsze pod ręką zdrowe produkty, z których szybko przygotujesz obiad

Niestety z pracy często wracamy głodni i ciężko nam się powstrzymać przed podjadaniem, zanim przygotujemy obiad. Dlatego warto przechowywać w domu zdrowe produkty, które umożliwią nam szybkie przygotowanie posiłku. Doskonałym wyborem będą jajka, warzywa w puszkach, pasteryzowane sosy, hummus, a nawet mrożone kluski, czy pizza. Nie martw się, ta wykonana z odpowiednich składników jest bardzo zdrowa. Warto też mieć w domu warzywa, z którym możemy przygotować szybko sałatkę i nie martwić się głodem.

Nie martw się, gdy ugotujesz za dużo

Wiele osób obawia się, gdy ugotują za dużo i martwią się, że nie będą mieli, co zrobić z jedzeniem. Jednak to wcale nie jest problem! Wiele potraw nawet warto ugotować w nadmiarze i zamrozić. Dzięki domowym mrożonkom będziesz miał zapasy jedzenia na dłuższy czas. Takie gotowanie oszczędza mnóstwo czasu, rano wyjmiesz jedną z potraw, a po powrocie z pracy szybko ją odgrzejesz. Warto też pamiętać, że domowe mrożonki są znacznie tańsze oraz zdrowsze od tych ze sklepu.

Niektóre rzeczy wykonaj wcześniej

Niektóre czynności związane z gotowaniem możesz wykonać w weekend. Dzięki temu w tygodniu szybciej ugotujesz obiad. Możesz np. posiekać warzywa na plasterki lub kostkę i przechowywać w pojemniczkach. W momencie, gdy będą Ci potrzebne, od razu można je dodać do danej potrawy. Jednak uważaj, aby nie przesadzić. Niektórym zdarza się przygotować za dużo składników, które potem się psują i trzeba je wyrzucić. Dlatego najpierw oszacuj, ile produktów, będziesz potrzebować.

Przechowuj gotową mieszankę do smoothie

W tym przypadku nie namawiamy Cię, abyś kupował gotowe mieszanki w sklepie. Chodzi o to, aby wieczorem, gdy masz więcej czasu, przygotował np. w kubku lub miseczce owoce i warzywa, które chcesz dodać do smoothie. Po powrocie z pracy lub rano wystarczy tylko, że wrzucić to do miksera i dodasz jogurt lub mleko. Dzięki temu bardzo szybko przygotujesz pyszny i zdrowy posiłek.

Kup szybkowar

W ostatnim czasie szybkowary cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, dzięki temu naczyniu różne potrawy ugotujemy szybciej niż zazwyczaj. Z reguły przygotowanie w nich obiadu nie zajmie nam więcej niż 30 minut i doskonale radzą sobie one z mrożonym mięsem. Dlatego warto się zaopatrzyć w taki sprzęt, a po pracy szybko przygotujemy posiłek i minie nam chęć podjadania.