Większość z nas uwielbia komunikować się przez sms-y lub różne komunikatory, dzięki tym krótkim wiadomościom można szybko załatwić wiele spraw. Ich niezobowiązujący ton jednak sprawia, że nie zastanawiamy się nad tym, co wypada napisać, a jakie rzeczy powinnyśmy sobie odpuścić. Niektóre sprawy lepiej załatwić osobiście w czasie rozmowy niż poprzez wiadomości. Tych rzeczy lepiej nie pisz, aby nie psuć relacji z innymi.

Tych rzeczy lepiej nie pisz, aby nie popsuć relacji z innymi!

Wymówki

Ironiczne stwierdzenia typu „Na Ciebie zawsze można liczyć” lub inne wymówki nie powinny być przekazywane przez sms-y lub komunikatory. Po pierwsze nie mamy pewności, że nasz rozmówca zrozumie o, co nam chodzi. W dodatku później możemy żałować tego typu wiadomości. Dlatego najlepiej je sobie darować, ponieważ i tak nic pożytecznego nie wniosą do naszej relacji.

Ciężkie tematy

Niektórzy z nas poruszają większość tematów przez komunikatory lub sms-y. W krótkich wiadomościach przekazują szczegóły na temat swoich chorób, kontroli w pracy, problemów, które sprawiają ich dzieci, itp. Trzeba jednak pamiętać, żeby sms-ów oraz komunikatorów nie traktować jako zastępstwa prawdziwych rozmów. Tego typu sprawy lepiej poruszać na spotkaniu np. przy kawie, a w wiadomościach lepiej pisać lżejsze tematy.

Szokujące informacje

Są wiadomości, które mogą wytrącić drugą osobę z równowagi lub na chwilę ją zadziwić. Takich rzeczy lepiej nie pisz, tylko przekaż je w czasie rozmowy w cztery oczy. Nie sprawdzą zarówno negatywne teksty typu „Myślę, że powinniśmy się spotykać z innymi ludźmi”, jak i pozytywne słowa, np. „Kocham Cię”. Takie informacje najlepiej przekazywać w odpowiedniej atmosferze, a wiadomości tekstowe odzierają je z intymności.

Pytania dotyczące zachowania drugiej osoby

Często, gdy nie podoba nam się zachowanie drugiej osoby, pytamy ją w wiadomościach, dlaczego tak robi. Nie jest to dobre rozwiązanie! Dlatego, gdy po raz kolejny ktoś zacznie nas ignorować, lepiej nie pisz wiadomości typu: „Jesteś na mnie zły?” lub „Dlaczego wczoraj do mnie nie napisałeś?”. W końcu nie chcemy dostać lekceważącej odpowiedzi lub samej emotki. Dajmy drugiej stronie się wykazać i zapytajmy się o takie sprawy na spotkaniu.

Wyjaśnienia i przeprosiny

Wyjaśnienia naszego zachowania i przeprosiny przez wiadomości to też nie jest dobre zachowania, szczególnie, z drugą osobą łączą nas bliskie relacje. Często takie informacje są trudne do przekazania i znacznie łatwiej je powiedzieć niż napisać. Dlatego lepiej się spotkać i wyjaśnić swoje zachowanie, wtedy zyskamy pewność, że tłumaczenie na pewno zostanie dobrze zrozumiane.

Ploteczki

Większość ludzi uwielbia plotkować, często zdarza nam się obgadywać innych. Jednak lepiej tego nie robić przez sms-y lub komunikatory! W końcu nie mamy pewności, czy na pewno przeczyta to właściwa osoba. Dlatego lepiej unikać ryzyka i gorące ploteczki zostawić na towarzyskie spotkanie, tak będzie bezpieczniej.

Prywatne informacje

Ludzie mają tendencje do wysyłania bardzo intymnych informacji oraz zdjęć przez internet lub sms-y. Jednak warto sobie w końcu zdać sprawę z faktu, że to błąd! W końcu hakerzy mogą się włamać na każdy telefon, a przecież nie chcemy, żeby takie rzeczy wyciekły. W dodatku nigdy nie wiemy, czy adresat wiadomości nie wykorzysta ich w przyszłości w nieodpowiedni sposób.