Pakowanie się na urlop bywa męczące. Łatwo czegoś zapomnieć albo wziąć o wiele za dużo. Często popada się ze skrajności w skrajność. Nikt nie chce wydawać dodatkowych pieniędzy, aby kupować na miejscu rzeczy, których zapomniało się z domu. Dobrym pomysłem jest przygotowywanie listy przed wyjazdem. Ten artykuł powstał, aby ułatwić wam tworzenie rozpiski, abyście niczego nie zapomnieli, wyjeżdżając na wymarzone wakacje.

Kosmetyki

Zacznijmy od czegoś oczywistego. Na wyjazd musimy zabrać podstawowe rzeczy takie, jak żel do kąpieli, krem do twarzy, dezodorant czy szampon do włosów. Każdy wie, czego jeszcze potrzebuje, kosmetyków do makijażu, perfum, odżywki do włosów, pianki do golenia czy balsamu do ciała.

Warto jednak pomyśleć o rzeczach, których na co dzień nie wszyscy używają:

kremy/żele przeciwsłoneczne,
preparaty na oparzenia słoneczne,
kremy do twarzy z filtrem.

Preparaty przeciwko owadom

Wieczorne spacery czy grille często łączą się z ugryzieniami. Niektóre owady po prostu bywają drażniące, inne mogą przyczynić się do powstania reakcji alergicznych. Warto zaopatrzyć się w kilka środków, które bywają pomocne zarówno przed, jak i po ugryzieniu. Na urlop powinno się wziąć:

repelent na komary i kleszcze,
preparat łagodzący na ukąszenia.

Preparaty na rany

Lato to czas szaleństw oraz upałów. Taka kombinacja często sprawia, że ciężko się myśli. Łatwo sobie zrobić krzywdę, gdy w głowie się ma jakiś wypad albo śpieszy się na kolejną wycieczkę. W wakacyjnym bagażu powinny znaleźć się takie rzeczy jak:

preparaty odkażające rany,
plastry z opatrunkiem,
bandaże i gazy,
maści przyśpieszające gojenie się ran.

Preparaty na stłuczenia

Korzystając z ciepłych dni, warto wybrać się na spacer, rower czy wycieczkę w góry. Te jednak czasami kończą się niewielkimi wypadkami. Jeśli zdarzy się komuś spaść z roweru albo źle postawić stopę w górach, może potrzebować pomocy. Nie zawsze potrzebny jest lekarz, warto mieć jednak pod ręką:

opaskę elastyczną,
żel na stłuczenia.

Maseczki i żele do dezynfekcji

Mimo wakacji nie można zapominać, że pandemia trwa. Ciągle jesteśmy narażeni na kontakt z wirusami. Warto zabrać ze sobą zapas maseczek, rękawiczek i żeli do dezynfekcji (zarówno rąk, jak i powierzchni).

Leki

Na urlopie nie można zapomnieć o lekach. Apteki w miastach wakacyjnych mają często wyższe ceny, a dodatkowo są otwarte w nietypowych godzinach. Do walizki należy spakować:

leki przyjmowane na stałe (tarczyca, nadciśnienie, cukrzyca itp.),
• lekarstwa na alergię,
preparaty przeciwbiegunkowe,
elektrolity i probiotyki,
leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą termometru.

Ubrania

Coś oczywistego. Na każdy wyjazd należy zabrać ubrania. Trzeba jednak pamiętać, aby być przygotowanym, na każdą pogodę. Oprócz letnich ubrać dobrze jest wziąć jakąś kurtkę, adidasy bądź bluzę. Pogoda bywa nieprzewidywalna, a nikt nie chce wydawać niepotrzebnie pieniędzy.

Parasole, ręczniki, dodatki

Przy rezerwacji pokoju w hotelu lub ośrodku nie zawsze wiadomo, czego się spodziewać. Warto przygotować się, na każdą ewentualność. Na urlop dobrze zabrać parasol, kurtkę przeciwdeszczową, ręczniki i klapki, a może nawet kilka kubków i sztućców. Każdy ma czasami ochotę na kawę albo na jakąś zwykłą kanapkę. Dobrze jest zadbać o to, aby móc jadać nie tylko w knajpach.

Jeśli na wyjazd zabierane są dzieci bądź zwierzęta, należy pomyśleć o ich ulubionych zabawkach. W obcym miejscu może być im ciężko zasnąć bez ukochanej maskotki.