Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu z nas jest to jedyny czas, gdy rzeczywiście możemy wyjechać w ciepłe kraje i spędzić niesamowite wakacje w gronie najbliższych. Ceny jednak zależnie od rejonu, w który się wybieramy, są kompletnie zróżnicowane. Często też wygórowane pomimo dość podobnej lokalizacji czy terminu. Warto więc pomyśleć o urlopie troszkę wcześniej niż na dwa tygodnie przed planowanym urlopem jeżeli nie chcemy ponadto przepłacać. Gdzie zatem warto wybrać się na urlop, a których znanych powszechnie miejsc lepiej unikać? Sprawdź poniżej.

Gdzie wybrać się na urlop? – czyli najciekawsze kierunki na lato 2019

Malta

Jedną z pierwszych, a zarazem najciekawszych propozycji jest właśnie ta oto niewielkich rozmiarów wysepka. Wielkościowo przypomina niektóre polskie miasta. W czasie poszukiwań na mapie, zauważymy ją tuż poniżej Włoch, dopiero jeśli znacznie przybliżymy obraz. Zachęca ona pod względem lokalizacji, ceny, kultury, a przede wszystkim klimatu. Podróżujący na własną rękę powinni wiedzieć, że jest doskonale skomunikowana. Autobusy kursują w różnych kierunkach niemalże co kilka minut, także bez problemu dostaniemy się na drugi koniec wyspy w dość krótkim czasie. Podróż zajmuje około trzech godzin, a bilety można kupić już za 400 złotych w dwie strony. Jak już zostało wspomniane, Malta leży niedaleko Włoch, więc dla fanów włoskiej kuchni, będzie to niezwykła przygoda. Dobrą pizzę na cienkim cieście czy makaron spaghetti z owocami morza zjemy na każdym kroku za ceny zbliżone do polskich. Jeśli dalej się zastanawiasz nad kierunkiem, jakim jest właśnie Malta, z pewnością przekona Cię krajobraz, jaki ujrzysz, gdy popłyniesz na Gozo czy Blue Lagoon…

Maroko

Całkowicie inny klimat, odmienna kultura, a przede wszystkim inny kontynent. Afryka, choć przez wielu omijana, często z nie do końca wiadomych względów, zachwyca na każdym kroku. Wycieczki organizowane przez biuro podróży zwykle ograniczają nas, więc nie jesteśmy w stanie od A do Z podporządkować całego pobytu pod nasze oczekiwania. Jednak w ten rejon zdecydowanie lepiej wybrać się w większym gronie, a będziecie się czuli bezpieczniej.

Fuerteventura

Jest to jedna z wysepek należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wprost idealna dla fanów wylegiwania się na słońcu, jak i wielbicieli wszelakich sportów wodnych. Potocznie nazywana „plażą” ze względu na rozległe tereny piaszczyste, z roku na rok przyciąga obcokrajowców z różnych zakątków świata. Lazurowe wody, złociste plaże i gwarancja dobrej pogody oraz niezapomnianych przeżyć. Może tym razem zdecydujesz się na hiszpańska wyspę?

Bali

Część uzna, że ta indonezyjska wyspa jest już przereklamowana, inni będą o niej marzyć co sezon. Choć jest to znacznie droższa od poprzednich propozycji, ceny na mieście są stosunkowo niskie, a wszędzie wspominany tłok i ścisk nie jest aż tak widoczny jak w europejskich stolicach, takich jak Barcelona czy Paryż. Warto więc poznać tamtejszą kulturę i zanurzyć się w cieniu egzotyki, której tutaj w Polsce nie mamy!

Zorganizowanie wakacji samemu czy z biurem podróży to zwykle wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Duży wpływ ma zarówno termin wyjazdu, jak i wybrany rejon. Istnieją jednak miejsca, którym nie sposób się oprzeć, a sam wyjazd to niezwykła przygoda.

Autor: Paulina Pawłowska