Latem staramy się uzyskać piękną opaleniznę, często zapominamy przy tym o właściwej pielęgnacji. W efekcie nasza skóra jest przesuszona, traci swój naturalny blask i jędrność. Ta pora roku faktycznie sprzyja lenistwu i wiele zabiegów lepiej sobie darować, szczególnie jeśli zamierzamy się opalać. Jednak to nie znaczy, że trzeba całkowicie unikać kosmetyczki. Jest kilka zabiegów, które są idealne na lato.

Zabiegi kosmetyczne idealne na lato

Oxybrazja – najpopularniejszy zabieg letni

Oxybrazja to zabieg idealny na lato, nie tylko zadba o naszą cerę, ale zapewni nam też upragnione ochłodzenie. Możemy ją bez problemu wykonywać w tym okresie, więc stanowi w tym czasie doskonałą alternatywę dla innych kuracji złuszczających. Oxybrazja polega na oczyszczeniu skóry  z pomocą aplikacji tlenu, który ma za zadanie pobudzić odbudowę naczyń włosowatych oraz włókien kolagenowych. Efekty widoczne są zaraz po zabiegu, ale jeśli chcemy, żeby były trwalsze warto wykonać serię. W rezultacie skóra jest wyraźnie rozjaśniona, napięta i odżywiona. W dodatku zmarszczki i pory stają się mniej widoczne, a kolory zostaje wyrównany. Zabieg jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery, sprawdzi się nawet w przypadku skór wrażliwych, alergicznych i naczyniowych.

Infuzja tlenowa – nowoczesna metoda odmładzania skóry

Infuzja tlenowa to kosmetyczna, bezinwazyjna alternatywa dla bolesnych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wprowadzaniu preparatów aktywnych do głębokich warstw skóry za pomocą hiperbarycznego tlenu. W efekcie zabiegu cera jest rozjaśniona i odzyskuje witalność oraz młody wygląd. Poprawia się napięcie, struktura i elastyczność skóry, a owal twarzy zostaje podniesiony. Następuje też wypełnienie ust i zmarszczek, a okolice oczu zostają wygładzone. Zabieg DermaOXY przeznaczony jest dla wszystkich, bez względu na wiek. W przypadku ludzi młodych zapobiega on procesom starzenia, utracie wody oraz spadkowi napięcia skóry. Natomiast u dojrzałych osób przywraca strukturę i kondycję skóry. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Można go wykonywać jednorazowo tuż przed ważnym wydarzeniem lub w serii, która pozwoli uzyskać lepsze rezultaty.

Intraceuticals – ulubiony zabieg gwiazd

Intraceuticals to metoda odmłodzenia skóry, która bazuje na technologii hiperbarycznego tlenu oraz na wprowadzeniu w skórę skoncentrowanych składników aktywnych takich, jak: witaminy A, C i E, przeciwutleniacz EGCG z zielonej herbaty, aloes, skwalan, beta-glukan, prowitamina B5, oleje roślinne (makademia, słodkie migdały, jojoba). Zabieg poprawia napięcie i wygładzenie skóry oraz kontury twarzy. Cienkie linie i skazy zostają zredukowane, zmarszczki spłycone, a skóra staje się promienna i nawilżona. Intraceuticals wykorzystuje zjawisko infuzji, czyli wprowadza substancje aktywne w głąb skóry za pomocą czystego tlenu pod ciśnieniem hiperbarycznym. Zabieg swą skuteczność zawdzięcza wykorzystaniu dwóch postaci kwasu hialuronowego. Niskocząsteczkowy przenika do głębszych warstw skóry wraz z przyłączonymi składnikami aktywnymi, a wielkocząsteczkowy wiąże wilgoć z otoczenia i utrzymuje ją w skórze.  Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, można go wykonać nawet kilka godzin przed ważnym wyjściem. Jego niesamowite właściwości pokochało wiele gwiazd. Stosują go m.in. Eva Longoria, Madonna, Jennifer Lopez, Naomi Campbell, Victoria Beckham, Miranda Kerr i Justin Timberlake.