Niedawno zaczął się Nowy Rok! Większość z nas pewnie miała różne postanowienia dotyczące zmian w życiu. Niestety wiele osób pewnie już się poddało albo nawet zapomniało, co planowało zrobić. My przygotowaliśmy trochę spóźnioną listę nawyków kosmetycznych, które warto wprowadzić do codziennej rutyny. Te niezbyt wymagające czynności mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd. Dlatego jeśli je pomijacie, warto to zmienić!

5 nawyków kosmetycznych, które powinieneś stosować!

Nie zapominaj o myciu twarzy wieczorem

Mycie twarzy to bardzo ważny etap w jej pielęgnacji. Niestety pomijany przez wiele osób lub wykonywany nieprawidłowo. Zapomnij o codziennym stosowaniu chusteczek do demakijażu, ponieważ są one przeznaczone na sytuacje awaryjne, np. w czasie podróży lub na biwaku. Normalnych warunkach należy umyć twarz wodą oraz odpowiednim środkiem oczyszczającym. Pamiętaj też, aby nie nakładać produktu na wacik, tylko bezpośrednio na twarz, dzięki temu lepiej usuniesz wszystkie zanieczyszczenia. Wieczorne mycie twarzy jest bardzo ważne w przypadku osób, które na co dzień noszą makijaż, ale nie tylko. W ciągu dnia na skórze twarzy zbiera się wiele zanieczyszczeń, więc warto poświęcić kilka minut wieczorem, aby ją oczyścić.

Pamiętaj o codziennym myciu pędzli do makijażu

To jeden z nawyków kosmetycznych, który jest pomijany przez większość osób. Jednak jeżeli używamy pędzli do nakładania makijażu, to warto je myć codziennie. Nie każdy o tym pamięta, że na takich przyborach gromadzi się mnóstwo bakterii i zanieczyszczeń. Tak więc możemy je nakładać codziennie na skórę, jeżeli nie będziemy pamiętać o umyciu pędzli. Dlatego warto to robić po każdym użyciu, a szybko ten nawyk stanie się rutyną. Warto też się zaopatrzyć w specjalny środek do czyszczenia pędzli, dzięki temu dokładniej je wyczyścimy.

Stosuj krem pod oczy przynajmniej raz dziennie

Wiele osób nie stosuje kremu pod oczy. Twierdzą, że nie mają czasu lub nie jest im potrzebny. Są też tacy, którzy nie chcą zmieniać swoich codziennych rytuałów i uważają, że stosowanie kolejnego produktu znacząco wpłynie na ich rytm dnia. Jednak nałożenie kremu pod oczy zajmuje zaledwie kilka sekund, a daje doskonałe rezultaty. Jeżeli uważasz, że trudno będzie Ci wprowadzić ten nawyk, jest na to prosty sposób. Postaw krem pod oczy, np. obok kawy, którą pijesz codziennie rano lub na stoliku tuż obok pozostałych kosmetyków, a na pewno go nie przegapisz.

Dbaj o stan swoich ust

Wiele osób ma problem ze stanem skóry na ustach. Często mają suche, spierzchnięte, a nawet łuszczące się wargi. Niestety rzadko starają się walczyć z tym problemem. Niektóre zapominają, inne myślą, że po prostu taka ich uroda. Są też osoby, które przetestowały wiele balsamów dostępnych na rynku, ale żaden im nie pomógł. Jednak większość osób na pewno testowała tylko balsamy do ust, a zapomniała o innych ważnych etapach pielęgnacji. Jednym z naszych nawyków kosmetycznych powinno być stosowanie peelingu, który złuszczy martwy naskórek. Do wyboru mamy produkty drogeryjne oraz domowe sposoby. Najpopularniejszym jest posmarowanie ust miodem i tarcie cukrem. Nie dość, że poprawia stan skóry na ustach, to jeszcze jest niezwykle smaczne. Na koniec nie zapominaj o balsamie, a Twoje wargi będą zawsze pięknie wyglądać.

Nie spoglądaj tak często w lusterko

Nieustanne wpatrywanie się w lusterko to nigdy nie jest dobry pomysł! Wszystko dlatego, że większość z nas w nie patrzy i wyszukuje różnych wad w swoim wyglądzie. To nie wpływa dobrze na Twoje samopoczucie, czy zdrowie psychiczne, więc lepiej skończyć z tym nawykiem. W ciągu dnia patrzysz w lusterko, aby skontrolować swój wygląd. Jednak nie musisz tego robić co chwilę,  Naprawdę wystarczy zerknąć 3-4 razy, aby mieć swój wygląd pod kontrolą. Jeżeli będziesz to robić częściej, to naprawdę doszukasz się wielu nieistotnych wad i tylko pogorszy się Twoje samopoczucie.