Niezależnie od wieku długie, mocne i zadbane włosy stanowią nieodzowną ozdobą każdej kobiety. Co zrobić by z biegiem lat nie straciły blasku, ani objętości? Na co zwrócić uwagę jeśli chcemy zachować młody wygląd na długo? Oto 5 prostych kroków, o których warto pamiętać podczas codziennej pielęgnacji. 

Co zrobić, by włosy rosły szybciej? 

Nie ma jednej idealnej zasady, co do tego jak należy dbać o nasze włosy. Przez to, że różnią się one rodzajami, a co za tym idzie wymaganiami, co do sposobu pielęgnacji, mogą stanowić będzie nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które są laikami w tej dziedzinie. Co więcej, utarło się przekonanie, że gładkie, lśniące kosmyki są oznaką dobrego stanu zdrowia. Ten atrybut naszej urody, mimo, niekiedy może być kłopotliwy, a nawet frustrujący nie jest w dzisiejszych czasach problemem, którego nie można rozwiązać. O czym należy pamiętać jeśli zależy nam na zapuszczeniu długich, a mocnych i pięknych włosów niczym z reklamy telewizyjnej? 

Stosuj produkty przeznaczone do Twojego typu włosów

Wypadające włosy to częsty problem nie tylko starszych osób ale także i młodych.  Składać się może na niego bardzo wiele czynników, począwszy od stresu i zaburzeń hormonalnych, kończąc na źle dobranych produktach kosmetycznych. Dlatego właśnie zawsze powinniśmy pamiętać o odpowiednio dobranym szamponie i odżywce. Pamiętajmy także, aby unikać wszelkiego tarcia i drapania skóry głowy podczas jej mycia. Jeśli możemy, oczyszczając kosmyki starajmy się dokładnie rozprowadzać pianę, stosując delikatny kolisty masaż, powoli kierując się ku końcówkom. Taki zabieg nie naruszy struktury włosów i pozostawi je w nienaruszonym stanie, a to jest najważniejsze, kiedy zależy nam na długiej i co najważniejsze bujnej fryzurze. 

Pielęgnacja i stylizacja włosów na Ceneo.pl

Uważaj na wysokie temperatury

Kolejną, nie mniej ważną rzeczą jest, by nie stosować na włosy zbyt wysokich temperatur, ponieważ mogą być one dla nich drastyczne w skutkach. Dlatego też, podczas kąpieli bądź prysznica staraj się nie myć włosów w gorącej, ani tym bardziej wrzącej wodzie! Unikaj także gorących podmuchów ciepła. Jeżeli tylko możesz, nie używaj urządzeń takich jak prostownice, lokówki, czy gofrownice. Ta tzw. „stylizacja na gorąco”, daje wspaniały krótkotrwały efekt, jednakże na dłuższą metę niszczy nasze włosy, ponieważ zwyczajnie się one przypalają. Jeśli jednak nie możemy zrezygnować z tych przyrządów pamiętajmy o tym by stosować odpowiednie środki zabezpieczające przed wysoka temperaturą takich jak spraye. 

Pamiętaj o termoizolacji włosów

Wychodząc na zewnątrz, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy słońce króluje wysoko na niebie wielu z nas stosuje kremy z filtrem na twarz i skórę ciała. Jednakże często zapominamy o tym, że nasze włosy również mogą ucierpieć jeśli są wystawione na działanie szkodliwego promieniowania słonecznego. Brak stosowania odpowiednich kosmetyków ochronnych sprawia, że stają się one matowe, tracą kolor, a także swój naturalny połysk. Promienie UV wpływają również na to, że łuska włosa odchyla się i łamie, przez co fryzura traci na objętości. W najgorszym przypadku, gdy zapomnimy o odpowiedniej ochronie czekać nas może ścięcie włosów na krótko. Jeśli więc zapuszczamy włosy pamiętajmy o ochronnych kosmetykach z filtrem UV!

Domowe maseczki, wcierki i naturalne olejki

Wiele osób nie wierzy w magiczne moce produktów jakimi są właśnie wcierki, maseczki do włosów (np. z jajka i oliwy z oliwek), czy olejki (np. kokosowy). Jest to zrozumiałe, ponieważ regularne stosowanie tych produktów wymaga cierpliwości i samozaparcia, jednakże zaufajcie mi – warto! Ze względu na to, że u każdej z nas włosy rosną z indywidualną prędkością nie od razu zobaczymy spektakularne efekty. Jednakże po pewnym czasie zauważymy linię tzw. „baby hair”, czyli młodych włosków o okolicy czoła. Szczególnie widoczna staje się po miesiącu stosowania specyfików. Jednakże należy stosować je regularnie najlepiej dwa razy w tygodniu.

Mezoterapia igłowa skóry głowy 

Medycyna estetyczna przez ostatnie 20 lat pokonała prawdziwy skok milowy w sposobie radzenia sobie z problemami skóry głowy. Obecnie możemy wybierać między wieloma rozmaitymi zabiegami, które nie tylko szybko, ale najważniejsze skutecznie wpływają na poprawę kondycji skóry naszej głowy, a co za tym również idzie, szybszy porost włosów. Jednym z takich zabiegów jest właśnie mezoterapia igłowa. Stosuje się ją zazwyczaj w przypadku, gdy borykamy się z problemem jakim jest nadmierne wypadanie włosów. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu pacjentowi substancji aktywnych takich jak np. osocze bogatopłytkowe, które stymulują szybszy porost mieszków włosowych. Zabieg wykonuje się zazwyczaj w przypadku w odstępie tygodnia w ilości 4 do 8 serii. Ze względu na widoczne efekty zabieg ten cieszy się dużą popularnością. Jeśli więc borykasz się z problemem wypadających włosów warto skorzystać z takiego zabiegu.