Mówi się, że życie pisze najlepsze scenariusze. Trudno stwierdzić, czy faktycznie tak jest, ale na pewno prawdziwe historie inspirują twórców filmowych. Powstaje coraz więcej filmów i serii telewizyjnych bazujących na prawdziwych wydarzeniach. Oto 6 seriali opartych na faktach, które warto obejrzeć w zimowe wieczory.

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona

Sprawą O.J. Simpsona żyła cała Ameryka. Słynny futbolista został oskarżony o zabicie byłej żony i jej znajomego kelnera Rona Goldmana. Serial skupia się na procesie, z którego zrobiło się pewnego rodzaju przedstawienie mające na celu doprowadzenie do uniewinnienia Simpsona. Sprawa O.J. Simpsona przez wiele osób uznawana jest za jedną z najlepszych serii opartych na faktach. Chociaż większość wie, jak cała sprawa się zakończy, to jednak serial wciąga i pokazuje wady amerykańskiego systemu sprawiedliwości. W tej historii nie mogło też zabraknąć Roberta Kardashiana oraz epizodu z jego nastoletnimi wówczas dziećmi. Wiele osób sądzi, że jego udział w procesie przyczynił się do sławy tej rodziny. Jednak możemy się przekonać, że tak naprawdę odegrał niewielką rolę.

Dynastia Tudorów

Henryk VIII to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych władców w historii Anglii. Niestety nie cieszył się dobrą sławą – był tyranem, który rządził swym królestwem za pomocą intryg, zbrodni i zdrad. Kochliwy władca robi też wszystko, aby dopiąć swego i nie boi się nawet przeciwstawić Papieżowi. Dynastia Tudorów opowiada dzieje słynnego króla nieco odbiegając od historii, ale relacje w najważniejszym trójkącie Katarzyna-Henryk-Anna w przeważającej mierze są zgodne z faktami. Jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał serialu, to warto nadrobić.

Przepis na amerykański sen

W czasie oglądania seriali opartych na faktach możemy sobie też dostarczyć doskonałego źródła rozrywki. Doskonałym przykładem na to jest sitcom Przepis na amerykański sen, który wiele osób rozśmieszy do łez. Nie każdy wie, że inspirację dla serialu stanowiło życie amerykańskiego restauratora i byłego prawnika Eddiego Huanga. Fabuła w zabawny sposób pokazuje, jak jego rodzina usiłuje się przystosować do amerykańskich realiów.

Szefowa

Serial oparty jest na bestsellerowej książce Sophii Amoruso założycielki marki odzieżowej Nasty Gal. Kobieta zaczęła od sprzedaży vintage na eBayu, a już wieku 28 lat została szefową własnej firmy wartej miliony dolarów. Sophia na początku swojej kariery to młoda, sfrustrowana kobieta, która nie potrafi utrzymać żadnej pracy i ma problemy finansowe. Przed utratą dachu nad głową ratuje ją markowa kurtka znaleziona w second handzie, którą udaje się jej sprzedać za sporą gotówkę. W tej sytuacji wpada na pomysł założenia własnego biznesu, a mieszkanie zamienia w butik wysyłkowy.

https://www.youtube.com/watch?v=3-kZQrlYep0

Orange Is the New Black

Orange Is the New Black to serial, który cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Zaraz po premierze stał się najchętniej oglądanym programem telewizyjnym w internecie. Ten komediodramat oparty jest na bestsellerowych wspomnieniach Piper Kerman. Mieszkanka Brooklynu zostaje skazana na 15 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo sprzed dekady. Wkrótce może się przekonać, jak wygląda codzienność więźniarek.

Narcos

Narcos to z kolei historia jednego z najbogatszych przestępców w historii – Pablo Escobara. Mężczyzna pochodzący z nizin społecznych zaczynał jako przemytnik alkoholu i papierosów, aż w końcu skończył jako szef jednego z najpotężniejszych karteli narkotykowych w dziejach. Był on nie tylko szefem kartelu narkotykowego, ale też świetnym biznesmenem, który znakomicie wyczuwał rynek i doskonale wiedział, jak mnożyć pieniądze. Narcos uznawany jest za jeden z najciekawszych seriali z ostatnich lat, a jego narratorem jest Steve Murphy agent amerykańskiej agencji do spraw zwalczania narkotyków, który został wysłany do Kolumbii w celu schwytania Pablo Escobara i jego wspólników.

https://www.youtube.com/watch?v=VBLcYJ7C4F0