Często planując wyjazd, czy to sami, czy z przyjaciółmi sięgamy po propozycje filmowe, które pobudzają naszą wyobraźnię i inspirują nas do odwiedzania pięknych zakątków świata. Widząc malownicze krajobrazy, bajkowe miasta i bogata kulturę często od razu sięgamy po notatnik i dopisujemy wszystkie te miejsca do naszej podróżniczej listy. Jeśli jeszcze nie pojechaliście na swój wakacyjny wyjazd lub po prostu chcecie odpocząć ciesząc się pięknymi widokami na ekranie, to przedstawiamy Wam listę 7 filmów, które rozbudzą w Was żyłkę podróżnika. 

Sekretne życie Waltera Mitty

Jeśli macie duszę marzyciela to ten nietuzinkowy i zarazem wzruszający film powinien znaleźć się na Waszej liście. Niepodobny do niczego innego i jednocześnie przez to wyjątkowy pokazuje, jak każdy z nas ma swoje potrzeby i pragnienia. Wszyscy czasami snujemy historię na jawie o wystawnym życiu, podróżach, lepszej pracy, czy po prostu o potrawie, na którą akurat mamy ochotę. Film daje uczucie ciepła i skłania do głębszych refleksji. Opowiada historię zwyczajnego mężczyzny Waltera (Ben Stiller), który jest może nieco nieśmiały i niezdarny, niemniej jednak ma duszę niepoprawnego marzyciela. Pracując jako szef działu negatywów do pewnej gazety, zmaga się jednocześnie z typowymi problemami życia codziennego jak np. bycie zakochanym w pięknej kobiecie – Cheryl (Kristen Wiig), czy problemy w pracy. Jeśli planujecie jakiś wyjazd to ten komediodramat naładuje Was całą masą pozytywnej energii! 

O północy w Paryżu 

A może tak podróż do Francji w jego latach 20 XX w.? W swojej propozycji Woody Allen zaprasza nas na wspólne spacery nocą po urokliwych uliczkach Paryża. Fabuła filmu skupia się na parze narzeczonych – Ines (Rachel McAdams), i Gil (Owen Wilson), którzy na miejsce zaplanowania swojego ślubu wybrali właśnie stolicę zakochanych. Komedia wprowadza niepowtarzalny, nastrojowy klimat. Uwodzi magią i ciepłem i zmysłowością. Zabierze nas w najpiękniejsze miejsca Paryża i pokaże jak łatwo jest  stracić głowę dla tamtejszej epoki i nie tylko…. W filmie spotkamy również innych wspaniałych aktorów jak chociażby Adrien Brody, czy Marion Cotillard. Jeśli macie ochotę na odrobinę magii, to ten film będzie odpowiednią propozycja dla Was. 

Captain Fantastic

Co byście zrobili, gdybyście większość swojej młodości spędzili w lesie ucząc się nie tylko sztuki przetrwania, ale także czytając obszerne tomiszcza? Taką formę  wychowania dla swoich sześciorga dzieci wybrał pewien nieco ekscentryczny lecz bardzo wykształcony ojciec – Ben (Viggo Mortensen) wraz ze swoją żoną. Rodzinie żyje się w lesie niczym w małym raju na ziemi, jednak pewnego dnia wszystko się dla nich zmienia, przez co muszą zmierzyć się z prawdziwym światem. Nie będzie to jednak takie proste! Film nacechowany jest znakomitymi dialogami obrazującymi współczesną rzeczywistość jako zepsutą, obłudną i konsumpcyjną. Ten znakomity dramat z zabarwieniem humorystycznym sprawi, że będziecie się śmiać do łez. 

Booking.com

Wszystko za życie

A może tak rzucić to wszystko i…….? Pamiętacie jak dalej idzie to powiedzenie? Na podobny pomysł wpadł dwudziesto-dwu letni bohater tego filmu – Christopher McCandless. Produkcja filmowa oparta jest na reportażu, którego autorem jest Jon Krakauer. Opowiada historię młodego chłopaka, który rzuca wszystko co zna i rozpoczyna życie jak głuszy jako „supertramp”. Mężczyzna podróżuje przez dzikie zielone lasy Alaski, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki i przeżywając większość swojego życia w odosobnieniu, ciesząc się błogą ciszą, jaką może zaoferować tylko i wyłącznie matka natura. Wydawać by się mogło – nic wspanialszego! Aby jednak w pełni zrozumieć przekaz tego wyjątkowego filmu, musicie sięgnąć po niego sami. Zdecydowanie warto! 

Amelia

Film Jean-Pierre’a wprowadza nas w zupełnie inna rzeczywistość. Oglądając produkcję będziecie mieć wrażenie, że znajdujecie się w pozornie prostym, ale zarazem baśniowym świecie. Główna bohaterka – Amelia – wyglądająca może dość nietypowo (przypominająca duże dziecko), zabierze nas w długą podróż pełną groteski, koloru i przepięknych dźwięków. Amelia jest osobą dobrą, starającą się jeśli tylko może uszczęśliwić innych, w konsekwencji czego tworzy czasami dość humorystyczne sytuacje. W filmie odnajdziemy dużo przedstawień szczegółów i drobiazgów – na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło nieistotnych, końcowo jednak tworzących spójną całość. Podążając za główna bohaterką, w towarzystwie muzyki Yanna Tiersena, dowiemy się, czy Amelia również odnajdzie w końcu swoje szczęśliwe zakończenie. 

Lion. Droga do domu

Film o poszukiwaniu swoich korzeni. Zagubiony syn i matka, która czekała na niego całe życie. Lepiej przygotujcie chusteczki, ponieważ zdecydowanie będą Wam potrzebne! Jest to oparta na faktach wzruszająca historia chłopca – Saroo Brierley (Sunny Pawara i Dev Patel), który w poszukiwaniu brata wsiada do pociągu jadącego do Kalkuty. Budząc się tysiące kilometrów dalej uświadamia sobie, że nie zna, ani drogi powrotnej, ani adresu, ani swojego nazwiska. Film znakomicie ukazuje wszelkie emocje, takie jak strach, niepewność, czy ból których chłopiec musiał doświadczyć podczas tej długiej podróży. Po pewnym czasie na szczęście los uśmiecha się do niego, ponieważ zostaje adoptowany przez parę dobrodusznych australijczyków. Po wielu, wielu latach już jako dorosły mężczyzna wyrusza w podróż, by odnaleźć swoje korzenie. Jeśli ciekawi Was jak potoczyły się dalsze losy Saroo, to koniecznie obejrzyjcie ten film. 

Zaginione miasto Z

Lubicie filmy o poszukiwaczach skarbów? W takim razie ta propozycja powinna się Wam spodobać. W rolę brytyjskiego podróżnika i badacza o imieniu Percival Harrison Fawcett wciela się Charlie Chumman. Odkrywca podczas swojego pobytu w Ameryce natrafia na ślady zaginionego pradawnego miasta El Dorado. Podczas, gdy inni naukowcy uważają te małe poszlaki za niewarte uwagi, Percy nie poddaje się i kontynuuje badania, chcąc za wszelką cenę odkryć, co skrywają mieszkańcy Amazonii. Co więcej, w poszukiwaniach wspierają go przyjaciele, a także rodzina. Dżungla jednak nie jest jednak przyjaznym miejscem i czekać będzie na nich wiele niespodzianek. Jeśli lubicie zielone krajobrazy wilgotnej dżungli i dobre historie na faktach koniecznie obejrzycie ten film.

Booking.com Search FlightsImage