Obecnie telefony komórkowe stały się urządzeniami, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Już nie służą nam tylko do rozmów oraz wysyłania smsów, ale spełniają wiele innych funkcji. Wszystko to dzięki różnym aplikacjom, które pomogą nam wykonać różne zadania. Oto 5 z nich, które naszym zdaniem warto mieć w swoim telefonie.

Zdrowe zakupy

Jedzenie, które spożywamy mają ogromny wpływ na nasz organizm. Dlatego warto studiować etykiety. Niestety, nazwy wielu składników nic nam nie mówią. Ich rozszyfrowanie może nam ułatwić aplikacja zdrowe jedzenie. Dzięki niej dowiemy się, jakie dokładnie składniki zawiera dany produkt i jak ona wpływają na nasz organizm. Warto też zainstalować aplikację Cosmetic Scan, aby też sprawdzić skład kosmetyków na zakupach.

ABCBA – rozliczenia grupowe

Cover artZdarza się, że kupujesz różne rzeczy wspólnie ze znajomymi, a później jest problem z ich rozliczeniem. Często trudno obliczyć, ile ktoś ma komuś oddać. Z pomocą przychodzi aplikacja ABCBA – rozliczenia grupowe, która zrobi to za nas. Wystarczy wpisać do niej wszystkie wydatki, następnie określić kto za nie płacił i których osób one dotyczą. Następnie aplikacja wszystko wyliczy za nas.

Moovit

Cover art Moovit to aplikacja, bez której wiele osób nie wyobraża sobie udanego wyjazdu. Dzięki niej szybko sprawdzimy w swoim telefonie transport publiczny w miejscu naszego aktualnego pobytu. Aplikacja jest ciągle udoskonalana i każdego dnia dodawane są do niej nowe miasta. Moovit to doskonałe rozwiązanie w czasie podróży po Polsce oraz za granicą.

Lista zakupów

Cover artNa zakupy często zabiera listę rzeczy, które należy kupić. Warto jednak zainstalować aplikację pozwalającą nam zapisać to w telefonie. Będzie ona lepsza niż tradycyjna lista na kartce, ponieważ jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ją zgubimy. W dodatku często może mieć do niej dostęp kilka osób, które na bieżąco będą ją edytować.

Czytam za darmo

Cover artTa aplikacja na pewno spodoba się każdemu miłośnikowi książek. Dzięki niej możemy mieć dostęp do ponad 4 000 lektur znajdujących w swoim telefonie. Jednak pamiętajmy, że znajdziemy tam wszystkich książek, które chcemy przeczytać. W końcu wiele z nich jest nadal chronione prawami autorskimi. Jednak te znajdujące się w domenie publicznej z pewnością odnajdziecie w aplikacji.

 

A Wy z jakich aplikacji korzystacie?