Telefony towarzyszą nam niemal w każdej ważnej chwili życia. Dzięki nim mamy stały kontakt ze znajomymi oraz bliskimi. Smartfony zapewniają nam również szereg rozrywek i przyjemności takich, jak słuchanie muzyki, oglądanie filmów, a nawet gry. Natomiast dobrze dobrane aplikacje świetnie mogą uporządkować nasze życie.

Aplikację ułatwiające życie!

Wallet – wirtualna kontrola wydatków

Wallet to nic innego, jak elektroniczny portfel. Pozwala w rzeczywistym czasie określić stan konta, a nawet wyliczyć kwoty, jakie w danym miesiącu przeznaczyliśmy na konkretne kategorie wydatków typu opłaty, opieka zdrowotna, papierosy i alkohol, oszczędności, prezenty, produkty spożywcze, benzyna, czy ubrania. W sumie zwiera 11 kategorii, a do zalicza się aż 80 podkategorii. Po każdym miesiącu dostajemy na maila procentowe wyliczenie, na co konkretnie wydaliśmy nasze wynagrodzenie. Ponadto można porównać, jak procentowo zmieniło się to względem ostatnich miesięcy. Pomaga to zapanować nad naszym budżetem i zwrócić uwagę, na jaką kategorię przeznaczamy go za dużo.

Fitatu – zapanuj nad kaloriami

Aplikacje komórkowe pomogą nam również pilnować, ile kalorii spożywamy. W tym celu warto pobrać Fitatu. Jest niezwykle intuicyjna w użyciu. Dzięki niej można kontrolować, czy nie spożywa się za mało lub za dużo kalorii w ciągu dnia. Nadwyżka kaloryczna prowadzi często do otyłości, senności oraz złego samopoczucia. Za duży niedobór energetyczny też nie jest wskazany, gdyż uniemożliwia to prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dzięki tej aplikacji utrzymamy w formie nasze zdrowie, a co więcej ułatwimy przejście na bardziej korzystne dla naszego życia odżywianie. Ponadto w bazie znajduje się tysiące posiłków z aż 7 krajów. Można wpisać ręcznie nazwę produktu lub po prostu zeskanować kod kreskowy i z góry otrzymać informacje, ile porcja danego produktu lub dania dostarczy nam kalorii. Obecnie są dostępne produkty ze znanych dyskontów oraz marek branży spożywczej z takich krajów jak Polska, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Holandia, Hiszpania, Francja.

Flipboard – własna gazeta

Jeżeli przeglądasz konkretne portale, to z reguły masz narzuconą narracji, a dotarcie do interesującej Cię informacji zajmuje mnóstwo czasu. W końcu musisz przebić się przez gąszcz mało interesujących treści. Z pomocą przychodzą różne aplikacje! Jedną z nich jest Flipboard, dzięki której możemy stworzyć własną gazetę. Wybieramy informacje i tematykę, która nas interesuje. To sprawia, że nie jesteśmy obsypywani marnej jakości treściami, która nie są nam do niczego potrzebne i odbiegają od naszych zainteresowań.

Blix – tanie zakupy

Dzięki tej aplikacji będziemy mieć dostęp do najnowszych ofert promocyjnych znanych dyskontów. W ten sposób można zakupić produkty spożywcze w najlepszych cenach oraz mieć dostęp bieżących nowości. Aplikacja dale możliwość zorientowania się, gdzie można zakupić konkretne towary w najlepszych cenach. Ponadto pozwala sporządzić listę planowanych zakupów, dzięki czemu uda się uniknąć przekroczenia ustalonego budżetu i utrzymać lepszą kontrolę wydatków. Dodatkowo można na bieżąco zapoznać się z katalogami z okazji świąt lub wydarzeń tematycznych. W ten sposób łatwo można odnaleźć inspirację np. na prezent, niedzielny obiad, czy udekorowanie domu.