Intensywny tydzień sprawił, że jedyne, o czym marzysz to kilka dni wyciszenia w otoczeniu bajkowej scenerii? Wiosenno-letnia pogoda to przecież idealna okazja na krótki, spontaniczny wyjazd. Na szczęście w Polsce nie trudno o klimatyczne miejsca, bogate w atrakcje dla całej rodziny.

miejsca w Polsce

KRASIEJÓW

To niewielka miejscowość położona w województwie opolskim. Krasiejów słynnie przede wszystkim z jurajskiego parku dinozaurów. Magii całości dodaje fakt, że na terenie parku faktycznie dokonano niezwykłych odkryć. Naukowcy udowodnili bowiem, że na terenie jurajskiego muzeum 230 mln lat temu zamieszkiwały prehistoryczne gady i płazy, w tym Silesaurus Opolensis – śląski jaszczur spod Opola. Jest to idealna atrakcja dla całej rodziny. Kino 3D, ścieżka dydaktyczna, liczne wizualizacje, stanowisko paleontologiczne i wiele innych. Teren parku jurajskiego zaopatrzony został w bazę noclegową, dając nam tym samym przepis na idealny, weekendowy wyjazd.

SZKLARSKA PORĘBA

To kultowe już miasto na Dolnym Śląsku słynie z setek punktów noclegowych i mnóstwa atrakcji. Położone pomiędzy dwoma pasmami górskimi – Karkonoszami i Górami Izerskimi – daje nam okazję do licznych aktywności. Narciarstwo, piesze wędrówki, jazda na rowerze, muzea, parki linowe – to tylko część z dobrodziejstw, jakimi dysponuje Szklarska Poręba.

Booking.com

ZŁOTY STOK

Kolejny z kandydatów województwa dolnośląskiego to Złoty Stok, znany z najsłynniejszego w Polsce Muzeum Górnictwa i Hutnictwa – kultowej Kopalni Złota. W Złotym Stoku powita nas góra atrakcji, bowiem już w samym muzeum zdobędziemy okazję do m.in.: podziemnego spływu łodzią, odlewania złotej sztabki, płukania złota czy wybijania złotych monet.  

KUDYPY

Ta niewielka, warmińsko-mazurska osada słynie przede wszystkim z ogrodu dendrologicznego, zrzeszającego jedną z największych kolekcji gatunków polskich drzew i krzewów. Nic nie przyniesie nam bowiem takiej dawki odprężenia, jak dwudniowe odcięcie się od miastowego zgiełku. To idealne miejsce na wycieczkę z pociechami, dla których sam wyjazd stanowić będzie porządną lekcję flory i fauny polskich lasów.

ROWY

Ta niewielka, nadmorska wioska leży nieopodal Słowińskiego Parku Narodowego, w pobliżu jeziora Gardno. Park słynie z kolei z przymorskich jezior, torfowisk i wydmowego pasu mierzei z charakterystycznymi ruchomymi piaskami. Same Rowy znane są również z entuzjastycznego nastawienia do czworonogów, o czym świadczą m.in. liczne, zwierzolubne miejsca noclegowe i specjalnie wyodrębniona plaża dla psów. Cały teren jest specjalnie oznaczony, a przy zejściach umieszczono tabliczki, z krótkimi instruktażem dla właścicieli czworonogów.

Krótki, spontaniczny wyjazd to recepta na górę niezapomnianych wspomnień i porządną dawkę odprężenia. Wydawanie oszczędności na zagraniczne wycieczki mija się z celem, kiedy otaczają nas lokalne, pełne atrakcji perełki. Postaw na magię polskiego klimatu i daj szansę lokalnym miejscom, które zagwarantują ci wymarzony relaks.