Październik w kinach będzie bardzo różnorodny. Kinomani znajdą interesujące pozycje z różnych stron świata, które dostarczą wielu emocji. Przygotowaliśmy małe zestawienie filmów, na które warto się wybrać do kina w tym miesiącu.

Młodość Astrid

Astrid Lindgren kojarzą chyba wszyscy – w końcu to ona jest autorką naszych ukochanych książek z dzieciństwa, czyli „Dzieci z Bullerbyn” czy „Pippi Pończoszanki”. Jednak jej życiem interesuje się mniej osób, a było ono niezwykle fascynujące i momentami bolesne. Film „Młodość Astrid” pokaże nam nie tylko młodzieńcze lata autorki, ale też w jak trudnych dla kobiet czasach przyszło jej dorastać. W końcu młoda Astrid zaszła w ciąże i musiała podejmować niezwykle trudne decyzje życiowe.

Dotknij nieba

„Dotknij nieba” przedstawia prawdziwą historię powstania jednego z najpopularniejszych utworów religijnych w dziejach amerykańskiej muzyki, czyli „I Can Only Imagine”. Wychowujący się bez matki i skonfliktowany z despotycznym ojcem Bart Miller szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Następnie próbuje swoich sił w sporcie, ale kontuzja przekreśla jego plany. Jednak nauczycielka dostrzega jego ukryty talent muzyczny i nastolatek w końcu dołącza do lokalnego zespołu. Początki kariery są trudne, ale wszystko się zmienia, gdy Bart komponuje „I Can Only Imagine” – piosenkę, której duchowe przesłanie doprowadziło do wielu nawróceń.

7 uczuć

„Dzień Świra” to był prawdziwy hit w polskich kinach. Po 16 latach znowu będziemy mogli zobaczyć Adasia Miauczyńskiego na dużym ekranie. Bohater, tym razem grany przez Michała Koterskiego, powraca do czasów swojego dzieciństwa. Wówczas miał poważny problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji. Teraz, żeby poprawić jakość swojego dorosłego życia, chce nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Szykuje się ciekawa komedia z plejadą gwiazd w rolach głównych.

Z perspektywy Paryża

„Z perspektywy Paryża” to klasyczny film o dojrzewaniu, którego bohaterowie pragną lepiej poznać siebie, a także tajemnice życia i sztuki. Etienne przenosi się do stolicy Francji, aby studiować reżyserię filmową. Na miejscu poznaje Jean-Noëla i Mathiasa również wielkich pasjonatów kina. Nowi przyjaciele dyskutują o klasycznych dziełach i snują filozoficzne dysputy, a tym refleksjom sprzyja konwencja czarno-białego obrazu. Jednak Mathias często znika i nikt nie ma pojęcia, gdzie się znajduje w tym czasie. Niepokój Etienna wzrasta, gdy przekonuje się, że przyjaciela łączy coś z Annabelle, w której się podkochuje.

I odpuść nam nasze długi

https://www.youtube.com/watch?v=WaseGTJzyD4

„I odpuść nam nasze winy” to pierwsza włoska produkcja Netflixa, a obsadzie znaleźli się też polscy aktorzy: Jerzy Stuhr i Agnieszka Żulewska. Film opowiada historię włoskich komorników, którzy często stosują niekonwencjonalne metody na odzyskanie długów. Guido popada w długi i zostaje pobity przez mężczyzn wynajętych przez swoich wierzycieli. Jedynym sposobem wyjścia na prostą staje się praca dla ludzi, którym jest winny pieniądze. Początkowo nie potrafi się odnaleźć w tym świecie, ale z czasem idzie mu coraz lepiej. Jednak czy w tak bezwzględnym świecie można odnaleźć prawdziwe szczęście?