W sierpniu w kinach na widzów czeka wiele interesujących historii. Na ekranach pojawi się historia o Don Kichocie, której proces powstawania był również niezwykle ciekawy. Nie zabraknie też francuskiej komedii, czy „mrocznej baśni dla dorosłych”. Wiele osób może też zainteresować historia, z której można się przekonać, jak żyją bogaci Azjaci. Jednak najgłośniejszą premierą może okazać się film przedstawiający losy bohaterskiego Dywizjonu 303. Oto najgorętsze premiery w sierpniu:

Człowiek, który zabił Don Kichota

„Człowiek, który zabił Don Kichota” to dzieło życia Terry’ego Gilliama. Reżyser na ukończenie filmu potrzebował aż 29 lat. Dlatego sama historia jego powstawania jest niezwykle ciekawa i nawiązuje do walki z wiatrakami. Zresztą sam motyw Don Kichota przewija się przez wiele filmów reżysera, ale pragnął on nakręcić tę historię i nie poddawał się, aż w końcu dopiął swego. A o czym jest opowiada dzieło, które powstawało tyle lat? Pewien reżyser reklam udaje się do małej wioski w Hiszpanii, gdzie 10 lat wcześniej nakręcił swój studencki film właśnie o Don Kichocie. Mężczyzna, który zagrał wtedy główną rolę, teraz faktycznie uważa, że jest Don Kichotem. Gdy się spotykają, to obydwaj wyruszają w niezwykłą podróż.

Rodziny się nie wybiera

Francuskie komedie zazwyczaj potrafią rozbawić tłumy. Nic więc dziwnego, że w okresie letnim wiele z nich trafia do naszych kin. W końcu to doskonały sposób na spędzenie letniego wieczoru. W sierpniu na ekranach pojawi się „Rodziny się nie wybiera”. Główny bohater Valentin jest rozchwytywanym projektantem mody, który nie utrzymuje żadnego kontaktu ze swoimi krewnymi. Jednak pewnego dnia jego matka oraz brat z żoną i córką postawiają go odwiedzić. Valentin nie potrafi się z nimi dogadać aż do zderzenia z samochodem. W wyniku tego zdarzenia traci pamięć i czuje się jakby znowu miał 17 lat.

303. Bitwa o Anglię

W sierpniu tego roku na ekranach kin pojawią się aż dwa filmy dotyczące Diwizjonu 303, czyli ważnego fragmentu naszej historii. Nam bardziej do gustu przypadł zwiastun polsko-brytyjskiej superprodukcji „303. Bitwa o Anglię”. W międzynarodowej obsadzie nie zabrakło oczywiście Polaków m.in. Marcina Dorocińskiego oraz Filipa Pławiaka. To pełna rozmachu i interesujących podniebnych walk historia, w której bardzo ważną role odgrywa Dywizjon 303. Na ten film od dawna czekają rodziny walczących wówczas żołnierzy, a teraz wierzą, że cały świat przekona się o ich bohaterstwie.

Pod ciemnymi gwiazdami

Ten film promowany jest jako „mroczna baśń dla dorosłych”. Na pewno zostanie od w pamięci widzów jeszcze przez wiele czasu po seansie. „Pod ciemnymi gwiazdami” przedstawia historię młodej dziewczyny, która zakochuje się w mężczyźnie podejrzewanym o zabójstwa młodych kobiet, od których ostatnio dochodzi w okolicy. Ten zbieg okoliczności sprawia, że młoda bohaterka musi podjąć decyzję, czy podąży za szalonym uczuciem, a może podzieli zdanie lokalnej społeczności. Ta przejmująca historia opowiada nie tylko o uczuciach, ale też o wyborach, jakich dokonujemy w życiu i ich konsekwencjach.

Bajecznie bogaci Azjaci

Film „Bajecznie bogaci Azjaci” jest adaptacją książki pod tym samym tytułem. Jego akcja rozgrywa się wśród zamożnych chińskich rodzin mieszkających w Singapurze. Niektórzy z nich są bogaci od pokoleń, inni dopiero się dorobili wielkiego majątku. Okazją do przyjrzenia się, jak wygląda ich życie, będzie przyjazd amerykańskiej profesor ekonomii z chińskimi korzeniami wraz z chłopakiem na ślub jej przyjaciela. Niestety mężczyzna nie wspomniał partnerce, że jego rodzina jest bardzo bogata, więc czeka ją niemałe zaskoczenie.