Wpis sponsorowany

Depilacja laserowa bikini zalicza się do zabiegów, który umożliwia trwałą eliminację owłosienia z tego obszaru ciała. W całej procedurze wykorzystuje się laser, który oddziałuje na melaninę zawartą we włosach, a następnie doprowadza do uszkodzenia ich macierzy. W konsekwencji włoski zaczynają wypadać i nie odrastają ponownie w tym samym miejscu. Jak przebiega zabieg? Jak zadbać o skórę po depilacji? Czy zabieg należy powtórzyć?

Przebieg depilacji laserowej

Pierwsza istotna kwestia przed przystąpieniem do zabiegu medycyny estetycznej, jakim jest depilacja laserowa, to konsultacja lekarska. W trakcie rozmowy można upewnić się, że u pacjenta nie występują przeciwwskazania do poddania się omawianej metodzie usuwania owłosienia. Lekarz musi także ocenić, czy skóra w miejscu zabiegowym nie jest podrażniona, uszkodzona bądź nie występuje na niej żaden stan zapalny.

Kolejnym etapem jest wybór rodzaju depilacji i jej zakresu. Nie każdy decyduje się na całkowite usuwanie owłosienia. Niektóre osoby postanawiają o ich usunięciu wyłącznie na wzgórku łonowym, podczas gdy inni wybierają całkowitą eliminację włosów — również z pośladków.

Następny krok to ustawienie parametrów urządzenia. Jeżeli w tym momencie przy pierwszych próbach zastosowania lasera pacjent odczuwa dolegliwości bólowe, istnieje możliwość aplikacji kremu znieczulającego na obszar zabiegowy. Przeważnie krem zaczyna działać godzinę po posmarowaniu okolic bikini.

W gabinecie zabiegowym pacjent jest proszony o zdjęcie odzieży i bielizny od pasa w dół. Na czas zabiegu otrzymuje od lekarza bieliznę jednorazową. Kolejno kładzie się na specjalnym fotelu. Lekarz ukierunkowuje głowicę urządzenia emitującego laser na strefy intymne, a światło zaczyna oddziaływać na włosy.

Laser dociera do włosa, w którym znajduje się melanina i doprowadza do podgrzania tego barwnika w skórze. Tym samym dochodzi do podniesienia się temperatury w cebulce włosa, co skutkuje jej przegrzaniem i uszkodzeniem całej macierzy. W ten sposób włosek w tym miejscu wypada i już nie odrasta. Cała procedura może trwać do około 30 minut. 

Jak zadbać o skórę po depilacji laserowej?

Po przeprowadzonym zabiegu można zaobserwować miejscowy obrzęk i opuchliznę, któremu towarzyszy delikatny rumień skóry. Przeważnie po kilku godzinach u pacjenta zanika obrzęk i zaczerwienienie.

To ważne, aby po depilacji postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Pierwszym z nich będzie odpowiednia pielęgnacja obszaru bikini, czyli zastosowanie odpowiednich kremów o właściwościach chłodzących, łagodzących dolegliwości i regenerujących. W tym czasie należy także zrezygnować z solarium, gorącego prysznica, kąpieli, sauny i basenu. Konieczna jest też tymczasowa rezygnacja z opalania, solarium i stosowania niektórych kosmetyków. Chodzi tutaj przede wszystkim o produkty z zawartością alkoholu i substancji drażniących, a także balsamów opalizujących.

Jak wygląda dalsze postępowanie po zabiegu? Czy trzeba go powtórzyć?

U wielu pacjentów podczas pierwszej sesji zabiegowej usunięciu ulega zdecydowana większość owłosienia. Wynika to z faktu, iż w okolicach intymnych jest ono stosunkowo ciemne i zawiera dużą ilość melaniny podatnej na działanie lasera. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż nie wszystkie włoski rosną w tym samym tempie, dlatego też na część z nich laser może nie zadziałać na pierwszym zabiegu.

W takiej sytuacji warto rozważyć drugi zabieg lub całą serię, aby całkowicie wyeliminować owłosienie. Odstępy między zabiegami wynoszą około miesiąca czasu.

Po każdej sesji pacjent zauważy redukcję owłosienia oraz odrastanie słabszych, jaśniejszych włosków. Jeśli natomiast któreś z nich będą odrastać, będzie to oznaczało, iż wcześniej były w fazie uśpienia. Będzie wtedy można rozważyć powtórzenie procedury.

Liczba zabiegów może być ustalana indywidualnie, gdyż zależy od osobistych predyspozycji pacjenta. Aby przekonać się, czy ta procedura jest dla Ciebie, możesz umówić się na konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/ i porozmawiaj osobiście z lekarzem.