ciekawe wydarzenia

Majówka w tym roku będzie wyjątkowo długa, a przy tym bardzo ciepła. Warto więc wykorzystać tych kilka dni wolnego, a czeka na nas wtedy wiele atrakcji. Nawet jeśli nigdzie nie wyjeżdżamy, to na pewno uda nam się znaleźć jakieś ciekawe wydarzenia w pobliżu. Znaleźliśmy dla Was kilka ciekawych wydarzeń, które odbędą się w trakcie tegorocznego długiego majowego weekendu.

Netia Off Camera

27.04-06.05.2018, Kraków

Dzisiaj rozpoczął się Festiwal Filmowy w Krakowie, który potrwa do końca tegorocznej majówki. 11 edycji znalazło się aż 5 nowych sekcji, więc miłośników filmów czeka jeszcze więcej atrakcji niż do tej pory. Najważniejszym celem organizatorów jest wspieranie zdolnych reżyserów, którzy dopiero rozpoczynają karierę. Jednak filmy to nie wszystko, Netia Off Camera po raz kolejny pamięta o miłośnikach małego ekranu. W trakcie festiwalu będą mieli możliwość spotkania z ulubionymi aktorami, poznają też najnowsze tendencje rządzące światem seriali. Spotkaniom z osobami ze światka filmowego i licznym pokazom będą też towarzyszyć ciekawe koncerty. Dlatego jeśli ktoś spędza majówkę w Krakowie, to powinien skorzystać z atrakcji oferowanych przez Netia Off Camera.

Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych

01-06.05.2018, Sandomierz

Innym wydarzeniem w trakcie, którego można spotkać się ze światem filmowym jest Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych odbywający się w Sandomierzu. Jego ideą jest promowanie polskich twórców, a atmosfera mu towarzysząca od początku miała niecodzienny charakter. Pokazom filmowym towarzyszą liczne atrakcje m.in. koncert, debaty, wystawy, spotkania, a także warsztaty dla dzieci, młodzieży i studentów. Tegorocznymi NieZwykłymi będą Jerzy Skolimowski oraz Stanisława Celińska.

3-Majówka

01-03.06.2018, Wrocław

Wrocławska 3-Majówka rozpoczyna sezon na koncerty plenerowe. Już od kilku lat w trakcie długiego weekendu w samym sercu Wrocławia można liczyć na dawkę dobrej muzyki. Na tegorocznej 3-majówce wystąpią Kreator, Perfect, Hunter, The Dead Daisies, Sinfonity, Lao Che, Jelonek, Coma, Vader, Pidżama Porno, Nocny Kochanek, Me And That Man, Krzysztof Zalewski, Miuosh, Ayo, Bass Astral x Igo, Ørganek, Bokka, OSTR, Grubson, Happysad, Dubioza, Kult, Ralph Kaminski, Mikromusic, Kortez, Waglewski/Fisz/Emade oraz The Dumplings. W tym czasie odbywa się również próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinessa. Jeśli potraficie zagrać pięć podstawowych akordów, możecie śmiało dołączyć.

Finał Pucharu Polski

02.05.2018 godz. 16.00, Warszawa

Dla miłośników piłki nożnej również znajdzie się ciekawe wydarzenie. Jest nim Finał Pucharu Polski Polski Związek Piłki Nożnej pod patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jedno z najbardziej prestiżowym i masowych wydarzeń w naszym kraju. W rozgrywkach mogą brać udział wszystkie polskie drużyny klubowe, a zwycięzca otrzymuje prawo do gry w Superpucharze Polski i Lidze Europy UEFA.