Orzeźwiająca kąpiel nad wodą to coś, o czym prawie każdy w takiej chwili marzy. Mało kto, jednak świadom jest uroków jakie oferuje region Małopolski. Niewielu także zdaje sobie sprawę, że z roku na rok powstaje coraz więcej nowych profesjonalnych kąpielisk starających się sprostać rosnącym wymogom współczesnych klientów. Podpowiadamy, gdzie pojechać nad wodę w Małopolsce aby porządnie wypocząć. 

Bezpieczny wyjazd z rodziną 

W przeciwieństwie do niezabezpieczonych kąpielisk, z których niewinna zabawa nieraz może skończyć się wielką tragedią, znacznie bezpieczniej jest skorzystać ze specjalnie do tego przystosowanych, strzeżonych przez ratowników z Ochotniczego Pogotowia Wodnego placówek. Są to miejsca urokliwe, klimatyczne posiadające specjalnie wyznaczone akweny do pływania, a także ciekawą ofertę rozrywkową (rowerki wodne, kajaki, sprzęt do surfowania zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie badmintona, czy wędkowanie). Jeżeli chodzi o pływanie, to Małopolskie kąpieliska są znakomicie przygotowane pod względem bezpieczeństwa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.  Przemawiają za tym łagodne zejścia do wody i wyznaczone miejsca głębokości wody. Co więcej są to miejsca, często dysponujące bardzo dobrymi restauracjami jak i domkami na wynajem. 

 

Nieznanowice – Kuter Port

To wyjątkowe miejsce jest stosunkowo nowe jednakże już od początku powstania  cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem plażowiczów z okolic i nie tylko. Kompleks znajduje się około 40 km od miasta Kraków, dzięki czemu wielu mieszkańców tego magicznego miasta może  jechać tam i spędzić swój weekend relaksując się w otoczeniu przyrody. Kuter Port oferuje wiele rozmaitych form rozrywki, począwszy od plażowania a skończywszy na zawodach wędkarskich. Klienci mogą również korzystać z oferowanych przez miejsce nowoczesnych  domków na wynajem, a także zjeść świeżą rybę na obiad. 

Jurków – Kąpielisko Chorwacja 

Liczne koncerty, zabawy taneczne, animacje dla dzieci i pokazy bokserskie to tylko niewielka część tego co oferuje nam to fenomenalne miejsce. Kąpielisko Chorwacja będzie idealnym rozwiązaniem jeśli lubimy, gdy coś się wokół nas dzieje. Tam atrakcji zdecydowanie nam nie zabraknie. Ogromna przestrzeń przeznaczona na plażowanie, sztuczne wysepki, drewniane pomosty, małe baseniki dla dzieci, parki linowe, wypożyczalnia sprzętów wodnych – to wszystko sprawi, że poczujemy się jak na prawdziwych wczasach. Ci co lubią piękne widoki, mogą się zrelaksować i cieszyć bogatą ofertą barów nad basenem. Aktywni plażowicze mają natomiast do wyboru kajaki, rowerki czy łódki. Miejsce posiada także ciekawa ofertę noclegową. 

Bagry Wielkie – Plaża i kąpielisko

Jest to jedno z większych kąpielisk w okolicach Krakowa. Znajduje się na terenie Płaszowa pomiędzy ulicami Wielicką i Lipską. Plażowicze wyjątkowo cenią to miejsce ze względu na czystą wodę, a także smaczną ofertę gastronomiczną. Dość sporych rozmiarów plaża pozwala na spokojne spacery po okolicy. Jest to raczej propozycja dla miłośników cichszych klimatów, ale też miłośników wędkarstwa I bardziej aktywnego wypoczynku. Odnajdą się tu osoby ceniące spędzanie czasu na jachtach, czy mniejszych łódkach. Plaża jest również częstym wyborem wśród osób pragnących zabrać ze sobą na urlop czworonożnego przyjaciela. 

Budzyń – Zalew w Kryspinowie

Urokliwe miejsce w niedalekiej odległości od Krakowa w otoczeniu lasu z piaszczysta plażą. W ofercie znajdziemy wypożyczalnie sprzętu wodnego, takiego jak kajaki, czy rowery wodne, ale też park linowy i przestrzeń z przeszkodami wyznaczoną specjalnie dla zwierzaków. Co więcej plaża oferuje psią plaże! Jeśli więc jesteście znudzeni i chcecie spędzić aktywnie czas razem z Waszym włochatym przyjacielem to miejsce będzie dla Was idealne. Oprócz plażowania Zalew w Kryspinowie oferuje także liczne animacje dla najmłodszych i imprezy dla dorosłych. 

Trzebinia – Zalew Balaton

Zalew Balaton to kąpielisko, które powstało na terenie dawnego kamieniołomu. Ze względu na przejrzystą wodę miejsce upodobali sobie okoliczni wędkarze, a także nurkowie. Akwen jest praktycznie okrągły, dlatego też ze względu na swój wyjątkowy kształt w cieplejsze dni przyciąga całe masy turystów. Zdecydowanie jest to miejsce, gdzie można pojechać odpocząć ciesząc się urokliwymi widokami. Kąpielisko podzielone jest na dwie części. Jedną z nich zajmuje plaża, druga zaś to skały i strome zbocza dawnego kamieniołomu, które z upływem czasu zostały naturalnie porośnięte przez drzewa. Miejsce ma swój wyjątkowy urok, dlatego naprawdę warto poświęcić choć jeden dzień by je odwiedzić. 

Najlepsze oferty Last Minute