Wiele osób marzy o psie, ale obawiają się, że nie będą mieć wystarczająco czasu na zapewnienie im właściwej opieki. Faktycznie każdy psiak wymaga uwagi i nie możemy go pozostawić zupełnie bez opieki. Jednak są idealny rasy psów dla zapracowanych ludzi, gdyż można im poświęcić nieco mniej czasu. Jednak pamiętajmy, że nawet one mają swoje potrzeby i posiadanie psa to wielka odpowiedzialność.

Jamnik

idealne rasy psów dla zapracowanych ludzi

Jamniki to bardzo sympatyczne i czułe pieski. Będą one doskonałymi towarzyszami odpoczynku po ciężkim dniu. Nie musimy się martwić, że po powrocie z pracy zastaniemy pełnego energii zwierzaka, z którym musimy jeszcze wybrać się na intensywny spacer. Jamnikom wystarczy zdecydowanie umiarkowana aktywność fizyczna. Rzadko też bywają chore, więc z reguły wystarczą im kontrolne wizyty u weterynarza. W dodatku są to niewielkie pieski, więc bez problemu znajdziemy dla nich miejsce w naszym mieszkaniu w bloku.

Buldog francuski

idealne rasy psów dla zapracowanych ludzi

Buldgi francuskie to jedne z najbardziej radosnych psów, więc po powrocie z pracy z chęcią poprawią nam humor. Podobnie jak jamników wystarczy im umiarkowana aktywność fizyczna, więc nie musimy się martwić, że zabraknie nam czasu na ćwiczenia z nimi. Nie wymagają też szczególnej pielęgnacji, ale trzeba pamiętać, że mogą im się przytrafić problemy skórne, o które będziemy musieli zadbać. Jednak te niewielkie pieski mogą stać się doskonałym towarzyszem w czasie nudnych wieczorów.

Cavalier King Charles Spaniel

idealne rasy psów dla zapracowanych ludzi

Marzysz o psie, który zawsze będzie wyglądał jak uroczy szczeniaczek? Cavalier to idealny wybór! Z pewnością zalicza się on też do doskonałej rasy psów dla zapracowanych ludzi. Jest to bardzo łagodny, czuły i szybko przystosowujący do nowych warunków pies. Opieka nad nim jest bardzo prosta, tylko trzeba znaleźć trochę czasu na regularne szczotkowanie oraz obcinanie, a także czyszczenie uszu. Pamiętajmy, że Cavaliery są najszczęśliwsze, gdy są przytulone do człowieka lub drugiego psa. Dlatego poświęćmy ich trochę uwagi po powrocie z pracy, a na pewno wszyscy będą zadowoleni.

West Highland White Terrier

idealne rasy psów dla zapracowanych ludzi

Świetnym wyborem może być też West Highland White Terrier. Wydaje się, że ten średnich rozmiarów pies, wymaga ogromnej pielęgnacji, na którą trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Jednak to nieprawda – wystarczy mu regularnie szczotkować i podcinać sierść, a będzie wyglądać pięknie. Ta rasa cieszy się też bardzo dobrym zdrowiem, więc nie musimy się martwić, że pojawią się różne dolegliwości. W dodatku wystarczy im mały trening w formie zabawy i umiarkowana aktywność fizyczna.

Mastif

idealne rasy psów dla zapracowanych ludzi

Dla osób, które marzą o większym psie idealnym wyborem będzie mastif. Ta rasa rzadko ma problemy ze zdrowiem, niektóre z nich dotykają tylko problemy ortopedyczne. Nie stracimy więc mnóstwa czasu na wizyty u weterynarza. W dodatku cechują się raczej niskim poziomem energii, a z wiekiem stają się coraz bardziej leniwe, więc nie musimy się martwić, że czekają nas szalone spacery. W dodatku, są to bardzo posłuszne i przywiązane do swoich rodzin psy, które z pewnością docenią naszą opiekę.